Поляки Запорізького краю запрошують розділити національні свята

Запорізька область є другою Батьківщиною для представників понад 130 націй та національностей. В області зареєстровано близько 80 громадських організацій національних громад, 26 з яких функціонує безпосередньо в місті Запоріжжі. Усі товариства бережуть традиції своєї історичної Батьківщини, щедро діляться культурними надбаннями, збагачуючи життя нашого краю різними барвами.

Саме зараз запорізькі поляки  проводять  Дні культури ,, Під єдиним небом”, які триватимуть майже місяць. Для реалізації масштабної програми свої зусилля поєднали Запорізький союз поляків “Полонія”, Товариство  польської культури ім. Св. Іоанна Павла II, Енергодарський  молодіжний клуб польської культури ім. Х. Сенкевича. Заходи проходять за підтримки Генерального консульства Польської Республіки в Харкові та департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.

Розпочалися  Дні польської культури  «Під єдиним небом» в Запорізькій області літургійним святом на честь Пресвятої Діви Марії, Цариці польської та національного свята Дня Конституції  3 травня. Спільна молитва за мир в Україні пролунала в Санктуарії Бога Отця Милосердного. Далі поляки  міста передивилися кілька фільмів мовою оригіналу,  мали змогу обговорити історію польської громади під час круглого столу в Запорізькому національному університеті, прослухати лекції, зустріти гостей з Польщі. З нагоди 96-річчя від дня народження Св. Іоанна Павла II пройшов футбольний матч між командами польських товариств, адже відомо, що цей Папа Римський дуже полюбляв спорт. Звичайно ж, були і веселі вечірки із чаюванням та співами польських народних пісень.

14 травня, у суботу, з 11 години в ПК “Титан” в рамках Днів польської культури пройде молодіжний фестиваль “Хортиця – серце Європи” під патронатом проекту «Обдаровані діти України». На нього запрошуються всі бажаючі!

26 травня, у четвер о 16 годині на будівлі”Запорізького навчально-реабілітаційного центру “Джерело”( вул. Червонополянська, 2) – відкриття меморіальної дошки на честь видатного поляка Запоріжжя Фелікса Францевича Мовчановський (1852-1921 р.р.).  Нагадаємо, 1903 року у повітовому місті Олександрівську міський голова Ф. Мовчановський (він керував містом з 1901 по 1911 рік та з 1916 по 1917 рік) відкрив училище для глухонімих дітей. 

27 травня,  у  п’ятницю, свято триватиме у Василівці. Архітектурний музей-заповідник “Садиба Попова” запрошує з 10 години усіх бажаючих на заходи проекту «Полонія степу». Цього ж дня фестиваль польської культури завітає й до Енергодару – там гостем свята стане Генеральний консул Польщі в Харкові, пан Януш Яблонски.

28 травня,  у суботу, о 10 годині в Запоріжжі, біля Санктуарію Бога Отця Милосердного (парк Пушкіна, біля цирку) пройде урочисте відкриття меморіального знака в пам’ять про загиблих в часи Другої Світової війни польських військовополонених . В цей же день о 14.30 у ПК ім. Шевченка пройде великий концерт польських національно-культурних товариств. На ці заходи також запрошуються всі бажаючі. 

Керівник Товариства польської культури ім. Св. Іоанна Павла II пані Анна Макушинська говорить:

-Ми будемо дуже раді побачити на наших святкових заходах усіх запоріжців. Історія різних народів, що живуть у Запоріжжі, зокрема польського та українського, навіки поєднана спільними славними та трагічними подіями. 

Олена Маковецька, 

фото Товариства  польської культури ім. Св. Іоанна Павла II

 

//

//

//

//

//