У Запорізькому районі захисники України всіх часів День Перемоги святкували разом

Щиро і по-сімейному тепло привітали у Запорізькому районі  із Днем Перемоги  сивочолих ветеранів, учасників Другої світової війни,  і  ще зовсім молодих воїнів, учасників бойових дій в АТО на Донбасі. До розважального центру «Панська хата», де за ініціативи двох депутатів обласної ради Романа Кузьменка та Дениса Коротенка  відбулася святкова подія, запросили також і ветеранів-учасників локальних конфліктів, зокрема, афганців.  

Зібрались представники  з усіх сільрад району: Біленьке, Розумівка, Мар’їнка, Лисогірка, Долинське, Широке, Сонячне, Володимирівське, Лукашеве, Миколайполе, Августинівка,  – близько ста людей.  Нажаль, у багатьох сільських громадах вже не зосталося бійців часів 1941-1945, – відійшли у вічність. Тож на захід запросили ветеранів тилу, дітей війни.

Тут, у затишній залі, сконцентрувалася справжня сутність і спадкоємність   щирого військового  побратимства лицарів-захисників Батьківщини. Нинішні воїни на полях битв  довели, що гідні  своїх славних батьків і дідів. Вітаючи  цих шановних  людей із святом, голова Запорізької районної ради Анатолій Шевчишин нагадав, що звільняючи Запорізький район від фашистських загарбників у 1943 -му, чимало воїнів  проявили високий    героїзм і  були відмічені державними нагородами, а 64(!) із них – удостоєні звання Героя. В свою чергу, ведуча свята – директор районного центру культури і дозвілля  Тетяна Чудновська наголосила:  молоді жителі району  не осоромили  їхню славу. За героїзм і високий патріотизм,  проявлені у боях за незалежність України   у війні на Донбасі  шість  із них удостоєні звання «Почесний громадянин Запорізького району» посмертно.  Учасники заходу вшанували пам’ять героїв – колишніх і нинішніх – хвилиною мовчання. 

– На території ввіреної мені сільради вже не залишилося ветеранів Другої світової, – зауважила сільський голова Сонячної сільради Лідія Лазакевич. – Тож  я запросила на це свято  воїнів-афганців, і в їх числі  кавалера двох  орденів «Червоної зірки»  Олега Мороза, а також воїнів АТО. Уже 26 моїх односельчан пройшли крізь це горнило. І шість  з них благополучно повернулися  додому, а інші – ще  «тримають небо», щоб біда не прийшла у наші домівки.  Я дякую організаторам цього свята за те, що подарували нам можливість вшанувати наших героїв.

Чимало  спогадів і слів вдячності  прозвучало у той день під склепіннями «Панської хати». Ветерани були зворушені  турботою організаторів заходу, адже   реально відчули сердечну підтримку, наче побували у теплому родинному колі.

-Прагнули, щоб всі ці достойні люди, дійсно відчули нашу турботу, – підтвердив депутат облради Роман Кузьменко.

-Щоб вони знали, що ми пам’ятаємо їх подвиг і щиро вдячні, – підтримав колегу Денис Коротенко.

Чудову концертну програму учасникам заходу подарував  вокальний ансамбль «Чорнобривці» Біленківського будинку культури.  Разом з вокалістами усі присутні співали  своїх улюблених фронтових і народних пісень. На завершення свята, щоб зберегти добру пам’ять про нього, всі  висловили бажання зробити  світлини. 

 Олександра Воронцова