Костянтин Бриль особисто привітав Владику Філарета з 50-річчям служіння на Київському престолі

Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у ювілейній академії з нагоди 50-річчя служіння на Київській кафедрі Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Захід проходив у Національному палаці мистецтв «Україна» у Києві, повідомляє Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.
Філарету цього року виповнилося 87. Минулого року у зв’язку з війною на Донбасі Патріарх Філарет відмовився від урочистостей з нагоди свого дня народження. А в позаминулому році глава УПЦ відмінив святкування свого 85-річчя через подій на Грушевського.
Філарет був зведений в сан архієпископа і призначений екзархом України, архієпископом Київським і Галицьким 14 травня 1966 року.
На початку 90-х Філарет створив незалежну від Москви Українську православну церкву, за що російські ієрархи оголосили йому анафему. Сьогодні Патріарх є одним з найавторитетніших діячів у сучасній Україні. Довіра до церкви є найвищою в суспільстві, і стоїть в одному ряду з довірою до української армії.
За своє життя Патріарх відвідав близько 120 країн. Активну діяльність не припиняє досі. Останній зарубіжний візит Філарет зробив у Нідерланди. Напередодні референдуму, агітував місцевий політикум за асоціацією з Україною.
Відмітимо також, що за тисячу років християнства в Русі ніхто з архієреїв не очолював Київську кафедру так довго – 50 років.