Французький науковець прочитав лекцію про екологічні правопорушення студентам біологічного та юридичного факультетів ЗНУ

Днями до Запорізького національного університету вдруге прибув директор Центрального Національно-дослідницького центру Університету Париж XIII (Париж-Північ), професор Джорж Менахем із лекцією про екологічні правопорушення та збереження навколишнього середовища. На зустріч завітали студенти і викладачі біологічного та юридичного факультету, які мали змогу ознайомитись із останніми міжнародними досягненнями та законодавчими методами регулювання екологічних правопорушень і дослідженнями в галузі екології.

Захід був присвячений останнім екологічним напрацюванням науковця, які пов’язані з вивченням змін клімату, впливу глобального потепління на планету, підняття рівня світового океану і зникнення частини суходолу під водою, підвищення рівня вуглекислого газу в атмосфері й іншим важливим питанням захисту навколишнього середовища.

Гість розповів студентам і викладачам і про причини змін кліматичних умов, серед яких: постійне збільшення кількості автотранспорту та, відповідно, шкідливих викидів, збільшення використання нафти, розвиток будівництва та збільшення обсягів вільної торгівлі.

Також він зупинився на дослідженнях і міжнародних правових документах, пов’язаних із питаннями прав людини на захист навколишнього середовища, кримінальної відповідальності та покарань за екологічні правопорушення в різних країнах і міжнародного кримінального права про захист навколишнього середовища.

Під час зустрічі Джорж Менахем розповів присутнім про діяльність громадського руху «EndEcocide» в Європі, навів приклади міжнародних судових процесів проти екологічних правопорушень і закликав учасників зустрічі зупиняти екоцид, виражати свою громадянську позицію і боротись за захист навколишнього середовища з допомогою волонтерських акцій, флешмобів, збору підписів та інших громадських ініціатив. На думку Джоржа Менахема, кожен охочий може долучитись до громадського руху «EndEcocide» і боротись за чисте довкілля.

Традиційно на згадку про візит до Запорізького національного університету й до України декан біологічного факультету ЗНУ вручила гостю пам’ятну книгу про архітектуру нашої країни та висловила сподівання на подальшу співпрацю.

Також під час зустрічі з керівництвом вишу було прийняте рішення про підписання угоди про співробітництво між Запорізьким національним університетом та Університетом Париж XIII, що дозволить студентам і викладачам проходити стажування, брати участь у наукових конференціях та обмінюватись науковим досвідом.

Завершився візит французького гостя до ЗНУ екскурсією до музею історії ЗНУ.

 

Прес-центр ЗНУ