«ТРИ ПЛЮС ДВА» ПО-ЗАПОРІЗЬКИ ДОРІВНЮЄ ДВАДЦЯТИ

У популярній радянської кінокомедії 1963 року Генріха Оганесяна весь сюжет був побудований на протидії трьох молодих хлопців і двох дівчат, які намагалися у прямому сенсі слова «відвоювати місце під сонцем» на чорноморському узбережжі Криму. У нашому ж випадку мова піде також про узбережжя, але Атлантичне, також про боротьбу, але не між собою, також зміняться і цифри нашіх головних героїв.

Вся справа у тому, що 12-15 травня у португальському Порту проходив відроджений Чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією Міжнародної федерації гирьового спорту. До складу збірної України увійшли й п’ять представників Запорізької області: три жінки і два чоловіки. Честь нашої держави відстоювали Заслужений майстер спорту України Любов Черепаха, Майстер спорту міжнародного класу Сергій Кубрак, Майстри спорту України Вікторія Черепаха і Вікторія Мосіяш, п’ятим був представник Приазовського району Геннадій Коноваленко.

Загалом на турнір прибули представники 15 держав Європи: Англії, Білорусі, Ізраїлю, Ірландії, Іспанії, Італії, Казахстану, Німеччини, Норвегії, Польщі, Португалії, Росії, України, Фінляндії та Швеції. Загальна кількість спортсменів склало 119 осіб.

І виступ наших запорізьких спортсменів багато в чому зумовив успіх в цілому збірної. П’ять запоріжців привезуть до нашої області 20 нагород, серед яких: чотирнадцять «золотих», п’ять «срібних» і одна «бронзова» медалі !

По три «золоті» медалі везуть додому наші чоловіки. Правда, в категорії ветеранів.

Найвідоміший у гирьових колах світу Сергій Іванович Кубрак у віковій групі 50-54 роки та ваговій категорії до 70 кілограмів, став переможцем у двоборстві, показавши у сумі на 24-кілограмових гирях 312 балів. Після чого переміг у вправі поштовх довгим циклом, тими же 24-кілограмовими гирями, виштовхнувши їх 83 рази. Ще одну золоту медаль уславлений український гирьовик здобув у командній естафеті, де перемогла збірна нашої країни.

Геннадій Коноваленко здобув першість у віковій групі 50-54 роки та ваговій категорії до 80 кілограми, показавши у двоборстві 230 балів у сумі. Крім того, у поштовху довгим циклом наш ветеран набрав 50 балів і став чемпіоном Європи у своїй кваліфікації, в тому числі і у Відкритій першості Португалії.

Майстер спорту України Мосіяш Вікторія у вправі поштовх довгим циклом показала результат у 133 підйоми і, відставши від переможниці італійки Сантелли Ізабелли на 11 балів, завоювала перше «срібло» для нашої збірної. Майстер спорту України Вікторія Черепаха у ваговій категорії до 70 кілограмів, виштовхнувши снаряд 143 рази, пропустила вперед двох італійок: Донаті Олену і Негрі Сільвію, які, відповідно, показали результат у 154 і 153 поштовхи. У ваговій категорії понад 70 кілограмів на поміст вийшла Заслужений майстер спорту України Любов Черепаха, яка, з результатом у 144 поштовхи, обійшла італійок Боріоні Бенедетту і Дунне Єву-Марію з показниками у 124 і 101 бал відповідно. Цей показник прославленої чемпіонки став новим європейським рекордом у її ваговій категорії. Цікавим видається той факт, що наша Любов Олександрівна вже відсвяткувала у цьому році свої 52 роки, в той час, як її суперницям у цьому ж році тільки виповниться Боріоні Бенедетте – 25 років, а Дунне Єві-Марії – 34 роки!

Наступного дня належало виконувати вправу «ривок». Разом з тим, крім медалей Чемпіонату Європи, вже розігрувалися і медалі Відкритої першості Португалії. І ось вже у цій вправі нашим спортсменкам не було рівних. Вікторія Мосіяш, у ваговій категорії до 60 кілограмів, «рве» снаряд 225 разів! Вікторія Черепаха, у ваговій категорії до 70 кілограмів, набирає 211 балів! Любов Черепаха, у ваговій категорії понад 70 кілограмів, виконує звичний для себе норматив у 245 ривків! Всі три стають чемпіонками Європи та Португалії у ривку!!!

Не обійшлося, правда, і без «ложки дьогтю», хоча чи можна вважати «срібло» командної естафети у вправі «поштовх довгим циклом», горезвісною «ложкою»? Так, поступилися, але кому? Італійкам! Які, як ви пам’ятаєте, зібрали «урожай» у цій вправі у п’ять з дев’яти медалей? У естафеті італійки перемогли з результатом у 104 поштовхи. На другому місці збірна України, складена тільки із запорожанок, з показником у 95 балів. Третьою фінішувала збірна Європи, здійснивши 75 підйомів гирі.

У підсумку в командному заліку перемогла збірна нашої країни з результатом у 582 бали. На другому місці – італійці з показником у 513 очок. Третіми, сенсаційно, із загальною кількістю у 187 балів, стали ізраїльтяни!

Сходячи на п’єдестал пошани у формі із логотипами найпотужніших металургійних підприємств Запоріжжя і в українських вінках, команда «гирьової тріади Запоріжжя» у складі Любові Черепахи, Вікторії Черепахи і Вікторії Мосіяш висловлюють слова глибокої вдячності трудовим колективам ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Запоріжвогнетрив» та ПАТ «Запоріжкокс», а також їх лідерам: Ростиславу Шурмі, Віктору Буську і Віталію Литовці за фінансову та моральну підтримку у їх виступі на Чемпіонаті Європи!

Прес-служба Запорізької обласної федерації гирьового спорту.