Під час урочистостей до Дня науки в ЗНУ відзначили кращих учених

19 травня, у Міжнародний день науки, в Запорізькому національному університеті підбивали підсумки наукової діяльності вишу протягом навчального року. На урочистому засіданні Науково-технічної ради нагородили переможців університетського конкурсу «Кращий науковець року-2016». Вчених також відзначили Почесними грамотами і подяками від Запорізької обласної державної адміністрації, обласної ради, міської ради та керівництва нашого вишу. 

Цього  разу до почесної президії заходу увійшли представники ректорату ЗНУ: перший проректор Олександр Бондар і проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, а також почесні гості заходу – голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін, заступник міської голови з питань діяльності виконавчих органів влади Запорізької міської ради Анатолій Пустоваров і голова Олександрівської районної адміністрації Запорізької міської ради Валерій Мостовий.

Перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, вітаючи присутніх на заході, наголосив, що «на сьогодні, завдяки наполегливій праці наших учених, університет має беззаперечний науковий авторитет в Україні та за її межами, його наукові школи користуються глибокою заслуженою повагою в академічному середовищі». Також проректор подякував  представникам органів влади за діяльну співпрацю із нашим вишем й наголосив на тому, що на сьогодні неможливе якісне державне управління, яке б не спиралося на виважене наукове підґрунтя.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук у своєму привітальному слові наголосив, що ЗНУ є чим пишатися, адже у виші існує потужний науковий потенціал. Також Геннадій Миколайович коротко нагадав присутнім про основні досягнення університету в науковій галузі. Так, він зауважив, що у 2016 році в ЗНУ виконуються 7 комплексних науково-дослідних робіт, фінансування яких здійснюється за рахунок видатків загального фонду державного бюджету на суму 681,3 тис грн, серед яких – один комплексний проект із оборонної тематики щодо розробки технології формування властивостей поверхні деталей газотурбінних двигунів, що реалізується за рекомендацією Ради національної безпеки і оборони України. Також здійснюється виконання 6 господарських договорів за рахунок фізичних та юридичних осіб, у тому числі – на замовлення ПАТ «Мотор Січ» щодо розробки і впровадження у виробництво цементованої сталі для авіаційних редукторів на загальну суму 450 тис грн та визначення руйнівних навантажень оболонок під дією внутрішнього тиску для КБ «Південне» з обсягом фінансування 100 тис грн.

До учасників урочистостей звернувся голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак. Він висловив сподівання, що найближчим часом співпраця між представниками влади регіону та науковцями ЗНУ вийде на якісно новий рівень. Він зазначив, що при обласній раді має розпочати свою діяльність наукова рада, до завдань якої, серед іншого, входитиме розробка середньострокової стратегії розвитку нашого регіону. За словами Григорія Вікторовича, сьогодні існує план розвитку нашого краю до 2020 року, тоді як іноземні інвестори бажають знати про його перспективи на найближчі 30-50 років. Таке планування можливе лише за умови залучення до розробки стратегії розвитку області її науковців. До речі, за його словами, ректор ЗНУ Микола Фролов схвально поставився до  такої ініціативи, тож незабаром напрямки розвитку нашого краю визначатимуть учені Запорізького національного університету.

Заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін приєднався до щирих привітань вчених Запорізького національного університету. Зокрема, він зауважив, що голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль уже підписав наказ про перейменування вулиці імені маршала Чуйкова на честь видатного науковця, колишнього ректора ЗНУ В’ячеслава Толока, при якому наш виш здобув статус університету.    

Заступник міської голови з питань діяльності виконавчих органів влади Запорізької міської ради Анатолій Пустоваров і голова Олександрівської районної адміністрації Запорізької міської ради Валерій Мостовий також привітали науковців Запорізького національного університету, вручивши їм Почесні грамоти.

Кульмінацією свята стало вручення нагород переможцям конкурсу «Кращий науковець-2016». Диплом І ступеня в категорії «доктори наук, професори» вручили декану економічного факультету, професору Аллі Череп. У категорії «доценти, старші викладачі» дипломи І ступеня вручили доценту кафедри математичного моделювання Сергію Чопорову та доценту кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Валерії Тищенко. У категорії «викладачі, асистенти» дипломами І ступеня відзначили старшого викладача кафедри хімії Оксану Ткачук, викладача кафедри іноземних мов професійного спрямування Анну Драч та викладача кафедри фінансів та кредиту Юлію Швець.

Крім того, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук вручив Почесні грамоти і Подяки ректора ЗНУ Миколи Фролова представникам професорсько-викладацького складу та співробітникам нашого вишу «За високі досягнення в науково-педагогічній діяльності, сумлінну працю, розвиток науки в університеті та з нагоди Дня науки».

На завершення заходу усім науковцям ЗНУ – як відомим вченим, так і тим, хто робить перші кроки на шляху до наукової кар’єри, – побажали нових плідних здобутків, підкорення все нових наукових вершин і запевнили у всебічному сприянні адміністрації вишу їхній діяльності.

Варто зазначити, що колектив Наукової бібліотеки ЗНУ долучився до проведення Дня науки, підготувавши традиційну тематичну виставку. До її експозиції увійшли наукові праці вчених всіх факультетів Запорізького національного університету. 

Прес-центр ЗНУ