Поговоріть з дітьми про електробезпеку!

У переддень літніх канікул ВАТ «Запоріжжяобленерго» настійно просить батьків нагадати своїм дітям про необхідність дотримання правил електробезпеки.

Пам’ятайте: кілька хвилин, додатково витрачених на спілкування з дитиною, допоможуть зберегти його життя і здоров’я

• Перше, що необхідно запам’ятати: ніколи і ні за яких обставин стосуватися обірваного проводу не можна!

• Друге – підходити до лежачого на землі проводу на відстань ближче 12 метрів – смертельно-небезпечно. Якщо, не помітивши, Ви випадково опинилися ближче, негайно поставте ноги разом і вибирайтеся на безпечну відстань стрибками на зведених разом ногах. Якщо Ви будете просто йти звичайним кроком або бігти, Ви можете потрапити під так зване «крокові напругу» і з дуже великим ступенем ймовірності бути травмованим електрострумом. Запам’ятайте: краще кілька секунд виглядати смішним і залишитися живим, ніж загинути або на все життя залишитися інвалідом!

• Ніколи і ні за яких обставин не забирайтеся в трансформаторні підстанції. Спроба пограти в них може закінчитися смертю.

• Перехід попередження для любителів лазити по деревах. Пам’ятайте: дерева, що ростуть біля ліній електропередач, є провідником електроенергії. Під час дощу ймовірність, забравшись на дерево, потрапити під напругу наближається до 100%.

• Смертельно небезпечні також будь-які спроби втручання в роботу побутових електроприладів. Якщо у Вас в квартирі перегоріла лампочка, будь ласка, не намагайтеся замінити її самостійно. У момент, коли Ви вкручувати лампу в патрон, хтось може увійти в кімнату і машинально включити світло. Результат, швидше за все, виявиться плачевним.

• Не намагайтеся також самостійно лагодити вийшли з ладу електроприлади, навіть якщо припускаєте, що за згорілий електрочайник вас покарають батьки. Спроба відремонтувати прилад, ціною в кілька десятків гривень, може коштувати Вам життя. А Ваше життя для ваших близьких набагато дорожче будь-яких електроприладів.

• І ще одне: хто б Вам не запропонував «заробити», взявши участь в розкраданні електрообладнання або проводів, ні в якому разі не погоджуйтесь. Навіть, якщо це добре знайомий Вам людина і просить про допомогу під приводом того, що сам він менш спритний і на опору так, як ви не зможе забратися. Знайте – ця людина Вам не друг: граючи на Вашому самолюбстві, він піддає ваше життя на небезпеку заради власної наживи.