В Сумах запорожці презентували свій «Код Шевченка»

З 19 по 22 травня відбулось щорічне Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій», організатором якого є Національна спілка письменників України. Цей захід приурочений до дня перепоховання українського пророка Тараса Шевченка у Каневіі проводиться щороку в одній із областей України з 1981 року. Цього року свято проводилось в містах Київ та Суми з метою посилення патріотизму в прикордонній з країною-агресором Сумській області та вшанування пам’яті Кобзаря, котрий для кожного українця є уособленням виховного ідеалу й постаттю, яка єднає всю Україну.

П’ятдесят три відомих письменників з усіх областей України відвідали навчальні заклади, військові частини, бібліотеки та музеї Слобожанщини. На творчих зустрічахновітні Кобзарі оживляли своїми творами слово і ім’я Тараса Шевченка.

Зокрема, Володимир Віхляєв – голова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України, адвокат, юрисконсульт Класичного приватного університету відкрив зустріч з учнями школи № 8 міста Суми своїм віршем «Код Шевченка» з однойменної книги:

«Комусь потрібен „Код да Вінчі”,

мені – Шевченка заповітний код –

код України, введений у Вічність

під назвою сміливою – „Народ”.

(Хай безталанний: син і рідний брат

для нього я. І українець кожен.

І як батьків не можна обирать –

я кращого вже вибрати не зможу).

Хоч подалось і щастя в жебраки,

і ребрами моя хатина світить.

Із „Кобзаря” як пташка із руки

збиратиму я зерня заповітне –

код України – генетичний код –

Шевченком код записаний у Вічність

під назвою сміливою – „Народ”,

якому цікавіший „КоддаВінчі”.».

Після закінчення виступів на гостей чекав обід в Сумській обласній державній адміністрації та концерт в Сумському вищому училищі культури і мистецтв імені Д. Бортнянського, на якому виступив голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, а голова Сумської обласної організації Національної спілки письменників України Олександр Вертіль передав булаву голові Луганської обласної організації Національної спілки письменників України Богдані Гайворонській з побажаннями миру на Донбасі. Таким чином, естафету Шевченківського свята на наступний рік перейняла Луганська область. Попередньо узгоджено місто проведення – Сєвєродонецьк.