«Запорізькі солов’ї» несуть славу рідної землі

Ансамбль бандуристів «Запорізькі солов’ї», який  створила й плекає ентузіаст своєї справи  фахова бандуристка, викладач Наталя Балабан, подарував чудовий концерт прихожанам храму Святого Архистратига Михаїла Греко-Католицької Церкви у Запоріжжі.

У складі ансамблю – вихованці музичної школи №2 та студенти Запорізького музучилища ім. П. Майброди.  Вони різні за віком, але об’єднані любов’ю до музики, до української пісні і до бандури – музичного  інструменту, що став символом боротьби українського народу за незалежність.

-Бандура – це сучасно і круто, – переконана учасниця ансамблю Олександра Зворигіна.-  Один інструмент – це  вже цілий оркестр. У нашої бандури 64 струни.

Всі переваги бандури можна було відчути, почути й побачити на концерті «Запорізьких солов’їв». Урочистий, піднесений тон задала перша ж  композиція – «Аве Марія», яку юні артисти співали із трепетом, бо композиція звучала у церкві. Величезну підтримку  слухачів викликали й інші музичні композиції – українські та авторські пісні, класичні та сучасні мелодії. Всім відома «Мелодія» М.Скорика у виконанні  юних бандуристів здобула нового окрасу. А пісня «Не твоя війна» з репертуару «Океану Ельзи» ще раз довела: бандура – сучасний інструмент. Молоді виконавці не бояться експериментувати, тож прикрасили чарівний дзвін бандур солоспівом флейти ( солістка колективу Олександра Зворигіна).

 

Наталя Балабан розповіла:

-Колектив існує більше п’яти років, розповіла художній керівник ансамблю Наталя Балабан.-  Весь цей час склад юних артистів міняється – вони  ростуть, їдуть вчитися далі. Цей концерт у храмі для нас – знаковий, бо навіть назву нам подарував екзарх Донецький Степан Меньок, церква опікується нашим ансамблем. Так, взимку ми побували у Львові, дали там 12 концертів( Наша газета розповідала своїм читатчам про ці гастролі.-автю). Жили в монастирях: дівчата – в жіночому, хлопці – в чоловічому. Для дітей це було занурення у духовне життя, знайомство із цілим світом, який дуже відрізняється від нашої повсякденності. Ми отримали багаті враження, життєвий досвід. І це був наш перший справжній тур.

Ансамбль бандуристів «Запорізькі солов’ї» – частий гість міських свят, діти грають у військових частинах, скоро поїдуть до госпіталю та до ліцею «захисник» із своїми програмами. 

-Я дуже радий, що можу допомогти нашим діточкам  отримати духовні знання, – сказав Екзарх Донецький Степан Меньок, який цього дня був серед глядачів концерту.-  Я бачу як росте колектив, як змінюється його репертуар. Бандуристи завжди на Запоріжжі несли славу козацьку, а сьогоднішній концерт мене дуже зворушив. 

Настоятель запорізької громади УГКЦ отець Андрій Бухвак сказав, що приємно вражений виступом юних бандуристів.

 – Ще кілька років тому я й подумати не міг, що в нашому місті молодь буде цікавитися бандурою. Ця гра, ці пісні – то не є особиста справа кожної дитини, то є справжня місія, бо ви пробуджуєте все те, що в нас присипляли роками та десятиріччями,  – підтвердив отець Андрій.

Олена Маковецька