День народження школи «Спас»

Минулої суботи біля Запорозького Дуба ДЮСШ «Спас» відсвяткувала своє 18-річчя. Того дня з усіх куточків Запоріжжя батьки привезли своїх дітей на справжнє свято мужності та козацької звитяги.
Організаторами свята виступили громадська організація «Всеукраїнська федерація «Спас», Запорізька  обласна федерація козацького бойового мистецтва «Спас», департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, ДЮСШ «Спас», Запорозьке військо низове «Запорозька Січ»
Традиційно захід розпочався  урочистим парадом, який приймав директор ДЮСШ «Спас» Костянтин Рижов. Вихованців школи, їхніх батьків та гостей свята привітав президент Всеукраїнської федерації «Спас», радник Міністра молоді та спорту України, засновник ДЮСШ «Спас» Олександр Притула. Заступник начальника управління з питань фізичної культури, спорту і туризму департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Валерій Богдан передав привітання і подарунки від керівництва міста, а також зазначив вагомий внесок ДЮСШ «Спас» у  розвиток спорту в регіоні. Заступник голови громадської організації «Запорізький вектор» Володимир Глазунов Володимир вручив колективу ДЮСШ «Спас» грамоту за вагомий внесок у патріотичне виховання молоді.
Юні спасівці у показових виступах вправно демонстрували  акробатичні трюки, вміння володіти прийомами рукопашного та шабельного бою, вокальні та хореографічні здібності.
Привітав зі святом усіх присутніх президент Всеукраїнської федерації грузинської боротьби «чидаоба» Реваз Шишиношвілі, котрий нагородив грамотами Олександра Притулу та Костянтина Рижова за допомогу у розвитку грузинської бойової культури в Україні. Грузинські борці теж подарували учасникам свята показовий виступ, продемонструвавши високий рівень володіння прийомами боротьби «чидаоба».
Особливо приємно було чути тренерам та наставникам ДЮСШ «Спас» привітання від батьків вихованців школи, які щиро дякували за терпіння, доброту й душу, яку вони вкладають у дітей.
Справжню святкову атмосферу доповнювали вистава козацької православної школи «Запорозький спас», містечко майстрів народної творчості, «Козацька тролея», майстер-клас від працівників «Червоного хреста», а всі бажаючи мали можливість скуштувати справжнього козацького куліша від кухарів «Запорозької Січі» .
Нарешті, настав момент, якого із завмиранням серця чекали як вихованці, так і їхні тренери, – визначення кращих спортсменів і осередку ДЮСШ «Спас» за підсумками навчального року. Кращим серед підрозділів було визнано «Спас Вихор» (тренер Василь Прокопенко). Друге місце посів підрозділ «Спас Воля»,  третє – «Спас Яр». Кращим спортсменом серед 10-річних вихованців школи названо Назара Жуган (тренер Володимир Бєлєнков, у віковій групі від 11 до 15 років Дениса Білогубцева (тренер Олександр Грицай), серед дівчат – Олександру Благоразумну (тренери Жаклін Літава та Михайло Преображенцев).  
Отаким запам’яталося святкування Дня заснування першої в світі бюджетної школи зі слов’янського бойового мистецтва. Слава Україні!