«Надзвичайні» школярі Запорізького краю змагалися за почесне право представляти область на Всеукраїнському фестивалі Дружин юних пожежних

Уже двадцять другий рік поспіль юні помічники рятувальників – представники команд Дружин юних пожежних, навчають підростаюче покоління правилам безпеки.
Так, 24 травня у міському Палаці дитячої та юнацької творчості м. Запоріжжя відбувся обласний етап ХХІІ Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних. Організаторами заходу виступили:  Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Запорізькій області, Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та  Добровільне пожежне товариство.
Для дітей це не перший вихід на сцену, адже для того, щоб поборотися за перемогу в обласному етапі їм треба було пройти ще два тури: районний та зональний.
У цьому році в обласному етапі фестивалю взяли участь 7 команд. Серед них команда навчально-виховного комплексу № 88 м. Запоріжжя «Щит», представники Запорізького НВК № 15 «Лицарі вогню», команди Гуляйпільської спеціалізованої загальноосвітньої школи  – «101», Енергодарської загальноосвітньої школи № 2 «Фітіль», Мелітопольської гімназії № 19 «СКС», Чернігівської спеціалізованої школи «Надія» та НВК №1 м. Бердянськ «Сигнал».
Щороку кількість команд, які бажають взяти участь у змаганнях юних рятувальників зростає. Як бачимо, не тільки вогнеборці зацікавлені у проведенні подібних заходів. Завдяки правильному вихованню батьками, вчителями, а також акціям, які проводить ДСНС, росте обізнаність та почуття відповідальності у підростаючого покоління.
Юні рятувальники змагалися у конкурсах «Візитка», «Домашнє завдання», «Безпечна прогулянка», у якому на юних рятувальників чекало декілька секцій, це –  «Рятувальна мотузка», «Медичний», «Гриби», «Влучний ствольщик», «Рятування потопаючого». Останнім конкурсом став «Плакат соціальної реклами», який розкрив художні таланти учасників усіх команд у цьому напрямку – вони представляли власноруч створені плакати на тематику безпеки життєдіяльності.
Під час усіх змагальних етапів діти продемонстрували втілення своїх оригінальних ідей, артистизм, відмінну фізичну підготовку, знання з курсу основ здоров’я та вміння імпровізувати.
Спостерігаючи за розмаїттям виступів команд, важко було передбачити, яким буде фінал, оскільки учасники показали високий рівень підготовки і намагалися якнайкраще представити свій район, навчальний заклад, команду, потішити глядачів яскравими декораціями, костюмами, театралізованими постановками, хореографією та вокалом.
Усвідомлюючи усі масштаби трагедії у Чорнобилі, яка 30 років тому сколихнули світ, команди також не залишилися осторонь і зробили постановки на тему аварії на ЧАЕС, в яких вшанували героїв, що ціною власного життя врятували планету від згубної дії радіації.
Момент оголошення переможців був самим хвилюючим, адже глядачі і самі учасники до останнього не знали, хто виявиться кращим з кращих.
«У Запорізькій області функціонує близько 500 шкіл, і той факт, що зараз на цій сцені стоять команди з семи найсильніших – вже велика перемога і я вітаю кожного учасника з цим досягненням» – зазначив головний спеціаліст Департаменту освіти і науки ЗОДА Іван Юрченко.
Цього року перемогу вибороли представники запорізької команди «Лицарі вогню» – учні загальноосвітньої школи № 15, другою стала команда «Щит» НВК № 88 м. Запоріжжя. Почесне третє місце посіла команда «Фітіль» загальноосвітньої школи № 2 міста Енергодар.
«Сьогодні ви склали найсерйозніший екзамен у своєму житті. Адже, не зважаючи на те, яке життєве покликання обере кожен з вас – знання основ безпеки життєдіяльності – це те, що залишається назавжди. Це той багаж, який ніколи не буде зайвим де б ви не знаходились, те, що допоможе вам уникнути лиха, і можливо, навіть, врятувати не одне життя. Створюйте власну територію безпеки і діліться набутими знаннями з оточуючими. Тільки разом ми зробимо наше життя безпечним, а країну – щасливою» – звернулася до учасників начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Юлія Баришева.
Бажаємо успіху і наснаги переможцям у фіналі фестивалю, для того, щоб гідно представити Запорізьку область на всеукраїнському рівні і повернутися з перемогою!