Допомагати — це стан душі

Волонтерство — це не просто потреба людини долучитися до благодійної справи, а й відповідальна робота. Волонтерству неможливо навчити. Це, швидше, стан душі. Але все ж можна прищепити та розвинути смак до волонтерства, відчути й оцінити суспільну користь, яку приносить робота на добровільних засадах.

У цьому вкотре переконалися волонтери благодійної організації «Благодійний фонд «Солдатські матері», які вже протягом року працюють на території Василівського і Михайлівського районів. Разом з небайдужими жителями цих районів, з колективами навчальних закладів, з приватними підприємцями, фермерами і навіть священослужителями вони зібрали десятки, сотні, а, можливо, й тисячі кілограмів продуктової благодійної допомоги, одяг, засоби особистої гігієни — все, що вкрай як потрібно нашим захисникам у зоні АТО. Скільки було здійснено рейсів у небезпечну зону, скільки разів вчасна допомога волонтерів і привіти від земляків допомагали нашим солдатам зберігати упевненість і стійкість духу там, на передовій. Лише у період пасхальних свят волонтери здійснили декілька поїздок до військових частин української армії і відвезли нашим захисникам близько 1000 пасок, 2000 шт. яєць, понад 200 банок з консервацією, м’ясо на шашлики, а ще печиво, цукерки і, звісно, малюнки і обереги, зроблені руками школярів. Все це активно допомагали збирати як школи (зокрема Василівські, Дніпрорудненські та Степногірська ЗОШ), так і церкви: Василівський Свято- Петропавлівський храм — настоятель Валерій Галущенко, Дніпрорудненський Свято-Успенський храм — настоятель Сергій Кляхін, Василівський Свято-Покровський храм — настоятель Роман Садовий
І така робота ведеться постійно. То ж з нагоди річниці діяльності благодійного фонду «Солдатські матері», волонтери зі сцени Василівського ЦКД щиро дякували усім, хто найактивніше допомагає армії у цей складний для країни час і не залишається осторонь життя наших «атовців».
Найтепліші слова подяки прозвучали від голови районної ради Дениса Калініна та першого заступника голови РДА Одександра Устименка, які наголосили, що донедавна українці лише на словах знали, що таке війна. А коли довелося самим взяти до рук зброю, значення цього слова стало більш глибшим і вагомішим для кожного громадянина України. Вся країна стала пліч-о-пліч з волонтерами допомагати нашим захисникам, довівши, який дух патріотизму панує нині в серцях наших людей. Керівники щиро подякували усім небайдужим жителям Василівщини, трудовим колективам, які активно допомагають волонтерам.
Зі словами подяки звернулися до присутніх і заступник директора БО БФ «Солдатські матері» Андрій Юров та секретар благодійного фонду Олександр Недоруєв. На знак подяки за активну участь у волонтерській діяльності та «за надання допомоги воїнам АТО їх сім’ям і переселенцям, і за захист цілісності України» вони запрошували на сцену керівників навчальних закладів району та сільськогосподарських підприємств для вручення Почесних грамот їм і їхнім колективам. Ось прізвища й імена людей, які отримали ці нагороди:
Шевченко Юрій Васильович (КЗ «Василівська гімназія« Сузір’я»), Іванов Євгеній Олександрович (КЗ «Дніпрорудненська ЗОШ« Світоч »), Осипенко Сергій Миколайович («Дніпрорудненський профліцей»), Палига Олена Валеріївна («Василівський профліцей»), Коноваленко Ольга Анатоліївна («Василівський коледж ТДАТУ»), Орловська Валентина Вікторівна ( КЗ «Широківська ЗОШ»), Щербак Сергій Леонідович ( КЗ «П`ятіхатська ЗОШ»), Візіренко Віталій Іванович («Василівська школа-інтернат»), Панченко Галина Володимирівна («Кам’янська школа-інтернат»), Маслов Олександр Олександрович (КЗ «Василівська ЗОШ № 3 »), Грибова Світлана Олександрівна (Верхньокриничанський НВК ЗОШ), Мовчан Олександр Якович (ФГ «Ай Петрі»), Бойченко Віктор Вікторович (ТОВ «Віктор»), Пєртая Ігор Володимирович(Агрофірма «Зевс»), Пастарнак Наталія Василівна (ФГ «Наталі»), Бойченко Ліана Іванівна (ТОВ «Ліана»), Ставицький Андрій Андрійович (ФГ «СВ Агро»), Верещага Леонід Іванович (ТОВ СПП «Лана»), Чувільській Єгор Іванович (ФГ «Надія»), Король Олексій Олексійович (ФГ «Іскра»), Гулак Іван Іванович (СВК «Орлянський»), Дурняк Валерій Кузмич (ПрАТ «Агропромислова компанія»), Стражник Володимир Євгенович (ПОП АФ «ім . Чапаєва»), Луценко Катерина Василівна (ПОП АФ «Злагода»), Карпенко Віктор Іванович (ФГ «Ітог»), приватні підприємці: Тихий Олександр Матвійович (ПП «Байда»), Шевченко Василь Іванович, Шаламова Галина Вікторівна ( ДС ДП «Агро Центр»).
Волонтери також відзначили активну допомогу керівництва районної ради та райдержадміністрації і вручили Почесну грамоту заступнику голови РДА
Зайцеву Василю Івановичу.
Та не лише грамоти цього дня були серед відзнак. Ордени та медалі також знайшли своїх героїв. Так, орденом «ЄДНІСТЬ І ВОЛЯ» за відновлення техніки для воїнів АТО нагороджено: главу ФГ «ДАР» с. Широке Могилевцева Олександра Юрійовича; за участь в революції гідності, за захист цілісності України, і за волонтерську діяльність — главу ФГ «ПХ КІШ» з Василівки Ігнатенка Ігоря Павловича; за поїздки на передову сектор Б і сектор М для доставки допомоги, а також перевезення поранених з передової — приватного підприємця з Василівки Юрова Андрія В’ячеславовича.
Діяльність волонтерів БФ «Солдатські матері» не обмежується лише допомогою воїнам АТО. Вони активно підтримують і сім’ї учасників АТО, допомагають переселенцям, залучаючи до цієї роботи все більше небайдужих громадян. Саме таким чуйним і небайдужим жителям Василівщини вручили медалі «ЗА ГІДНІСТЬ І ПАТРІОТИЗМ». Нагороди отримали керівники сільгоспгосподарств: Смірський Валерій Вікторович (ТОВ СТВК «Деметра Вектор», с. Першотравневе), Шевченко Євген Олександрович (ТОВ «Промінь», с. Скельки), Кара Володимир Володимирович (ТОВ “Гранд-огро 2012», м. Василівка), Передерій Володимир Вікторович ( ФГ «Роза вітрів», с. Мала Білозерка),
Голуб Юрій Володимирович (ТСК «Нива» смт. Михайлівка), Удовіченко Анатолій Костянтинович («Юлена» смт. Михайлівка), Недоруєв Олександр Іванович (волонтер м. Василівка за поїздки на передову сектор Б і сектор М для доставки допомоги, атак-же перевезення поранених з передової), Пеньков Олександр Петрович (ФГ «Стандарт 2010» смт. Михайлівка), Сисюк Сергій Михайлович (ФГ «Стандарт 2010» смт. Михайлівка )
Широчкін Микола Серафимович («Троянда» смт. Михайлівка).
Свяковий концерт, який підготували творчі колективи ЦКД чудово доповнив ці урочистості.
Заступник директора БО БФ «Солдатські матері» у Василівському та Михайлівському районах Андрій Юров щиро подякував за плідну співпрацю усім, хто долучився до волонтерства, і відзначив:
— Наша головна мета ─ популяризувати волонтерство в Україні і змінювати до нього ставлення. Сьогоднішній святковий захід — це спосіб віддячити тим, кому небайдужа доля нашої країни і, звісно, звітувати у певній мірі про те, яка велика і корисна робота була здійснена за досить короткий проміжок часу. Наша організація прагне, щоб в Україні волонтерити було модно, щоб у нас поважали та цінували волонтерів, так само, як у Західній Європі, Канаді чи США. Переконаний разом ми допоможемо нашим бійцям не лише зберегти бойовий дух і здолати ворога, а ще й піднімемо на новий, більш вагомий рівень, почуття патріотизму і відданості наших українських громадян.

 

Світлана Лобач