П’ятеро братів і сестричок уже підросли

Цей номер «Запорізької правди» вийде між двома святами, які дуже тісно одне з одним пов’язані: 8 травня – День матері, 15 травня – Міжнародний день сім’ї. А якраз напередодні до редакції зазирнула наша давня знайома, чи то, можна навіть сказати, «підшефна» Тетяна Карпова.
У Тетяни Володимирівни та її чоловіка аж п’ятеро дітей. Уперше «Запорізька правда» написала про велику сім’ю в травні 2012 року. Та кореспонденція називалася «Щастя, помножене на п’ять».
– Буває, настільки втомлюся, що хочеться все кинути і бігти світ за очі. Та як подумаю, що залишуся сама, стає страшно. Я вже не уявляю свого життя без дітей. Вони – моя опора, – зізнавалася тоді Тетяна Карпова.
Тепер Тетяна Володимирівна завітала в редакцію поділитися новинами. Вони гарні. Зокрема, старший син Володя навчається у коледжі радіоелектроніки Запорізького національного технічного університету, його майбутня спеціальність пов’язана з інформаційними технологіями.
– У Володі «золоті руки», – розповідає багатодітна мама. – Він змалечку відвідує гуртки судно- й авіамоделювання обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані». Може і телефон полагодити, й інші прилади.
А старша дочка Аня недарма у дитинстві полюбляла грати «в лікарню». Дівчина стане фельдшером: торік вступила до Мелітопольського медичного коледжу. На жаль, на контракт. За навчання доводиться платити, хоча велика родина і без того ледь зводить кінці з кінцями.
Десятирічна Настя навчається у п’ятому класі, семирічна Надійка – у першому, а найменшому Толику влітку виповниться шість років – і він теж піде у школу. Молодшенькі Карпови не тільки «підхопили» захоплення старшого брата і сестри судно- й авіамоделюванням. Настя, подібно до Ані, полюбляє медицину: особливо їй подобається лікувати звірят. Толик годинами просиджує над конструктором. Надійка – такий собі «домашній дизайнер»: залюбки вирізує та клеїть. Настя, Надя і Толик вигадують казки та готують за ними домашні вистави. Або ж влаштовують «покази одягу» із… сімейної шафи. У ролі глядачів виступають мама, тато, дідусь із бабусею.
– А ще Надійка і Толик займаються ушу, – повідомила Тетяна Карпова. Й додала з неприхованою гордістю: – Перед травневими святами Надю направили на міські змагання, і вона посіла там третє місце!
Звісно, багатодітній родині у наш час нелегко. Чотири роки тому, саме з подачі «Запорізької правди», добродійники подарували їм старенький комп’ютер і принтер. Ця техніка дуже потрібна дітям для навчання, їм часто доводиться збирати в Інтернеті матеріал для домашніх завдань, потім його роздруковувати. Але недавно комп’ютер зламався. Майстер лише знизав плечима: «Нічого не можу зробити, ПК такий застарілий, що до нього вже не знайдеш запчастин». Але ж усім п’ятьом юним Карповим – і студентам, і школярикам – без комп’ютера не обійтися!
Вийшов із ладу й мобільний телефон Ані. Але дівчина живе в іншому місті, у гуртожитку, їй потрібен постійний зв’язок із батьками. Та родині такі покупки нині не по кишені.

Увага, добродійники!
«Запорізька правда» звертається до всіх чуйних людей: якщо маєте непотрібні вам комп’ютер або принтер (нехай старенькі, але в хорошому стані) і можете подарувати їх багатодітній родині, зателефонуйте нам в редакцію 787-54-15 або напишіть на електронну адресу vitalina.zp@ukr.net. Ми зв’яжемо вас із Тетяною Володимирівною. Не відмовляться Карпови і від мобільного телефону або кухонної техніки, що вже були у вжитку, та ще можуть послужити.

 

Мобілка від… Джеймса Бонда

«П’ятеро братів і сестричок уже підросли» – так називалася публікація в «Запорізькій правді» №18 від 12 травня цього року. В ній ішлося про давніх знайомих – багатодітну родину Карпових. Уперше наша газета розповіла про неї читачам у травні 2012 року. Пізніше ми ще писали про цю сім’ю, усе багатство якої – п’ятеро дітей. А цього разу їхня мама Тетяна Володимирівна поділилася з нами своєю гордістю: у всіх дітей є змістовні захоплення, старші брат і сестра навчаються у коледжах, менша сестричка Надійка недавно відзначилась у змаганнях з ушу…
Свого часу «Запорізька правда» допомогла Карповим отримати старенькі комп’ютер і принтер, дуже потрібні дітям у навчанні. Та тепер ці електронні прилади вийшли з ладу і не підлягають ремонту. Тому ми знову звертаємося по допомогу до чуйних людей: якщо у когось є непотрібні комп’ютер або принтер – нехай і не нові, але в робочому стані, а також будь-яка кухонна техніка, – подаруйте їх багатодітній родині Карпових!
Старша сестра Аня торік вступила до Мелітопольського медичного коледжу. Щоб підтримувати зв’язок із родиною з іншого міста, дівчині був потрібен мобільний телефон. Зробити такий дарунок ми теж просили читачів «Запорізької правди» у попередній публікації. Однак перш, ніж хтось із них устиг відгукнутися, презент студентці зробила журналістка «Запорізької правди». Мобільний телефон, що вона подарувала, – такий же, яким користується Джеймс Бонд (чи то актор Деніел Крейг) в одному з останніх фільмів «Бондіани». Цей факт дуже потішив юних Карпових.
А днями з мобільним телефоном в редакцію прийшов запоріжець Петро Михайлович (своє прізвище скромний чоловік називати не захотів). Коли ми сказали, що в Ані вже є мобілка, він попросив передати свій дарунок комусь із менших дітей.
Петро Михайлович – корінний запоріжець. Його мама – з Пологівського району, батько – з Гуляйпільського. «Запорізьку правду» вони передплачували ще за радянських часів.
– Ми українці! – з гордістю говорить Петро Михайлович. – Рідну мову не забуваємо. Читаємо і готові підтримувати єдину обласну україномовну газету. Якось я зателефонував до інших запорізьких видань із запитанням: «Чому у вас немає матеріалів українською?» Бодай не чути, як мені відповіли! Тепер ту пресу не читаю. Моя газета – «Запорізька правда», передплатив її до кінця року і передплачуватиму далі.
Збирається оформити передплату на три місяці (на більше в багатодітної родини просто немає коштів) і Тетяна Володимирівна Карпова. А ми готуємо її дітям ще один подарунок – чарівне декоративне кроленя. Взагалі-то це приз тим, хто стає передплатником «Запорізької правди» до кінця року. Але для юних Карпових зробимо виняток. Живий дарунок вручимо в 5 червня на великому сімейному святі у запорізькому парку «Дубовий гай». У цій події візьме участь наша редакція. На свято запрошуємо багатодітну родину Карпових і всіх наших читачів!

Віталіна МОСКОВЦЕВА (ТЕКСТ І ФОТО), «ЗАПОРІЗЬКА ПРАВДА»