Відкрите звернення учасників Всеукраїнського фестивалю «Азовське літо-2016»

Відкрите  звернення учасників Всеукраїнського фестивалю «Азовське літо-2016»  до депутатського корпусу Запорізької обласної ради,  до депутатів    Розівської,  Кам`янко-Днепровської районних рад, депутатів Мелітопольської,  Токмакської  міських рад.   

Шановні депутати місцевих рад! Звертаємося до вас в зв’язку з кризовою ситуацією, яка склалася навколо  обласної газети  «Запорізька правда», районних газет – «Розінформ», «Новини дня», міських газет  – «Новий день», «Наше місто – Токмак».   

Найперше, вважаємо за потрібне нагадати вам, що газета «Запорізька правда» і всі названі районні та міські газети оперативно і цікаво пишуть про всі найважливіші події в житті області, районі, місті та  системно висвітлють роботу влади та органів місцевого самоврядування в регіоні. 

Але сьогодні в цих виданнях виникла дуже складна ситуація, пов`язана з роздержавленням преси. Незважаючи на вимоги закону,  з боку місцевої влади чиняться перешкоди на шляху до самостійного господарювання та висвітленні на нових засадах подій на місцях.  

Журналістська спільнота Запорізького краю надає редакціям газет всебічну підтримку та буде відстоювати інтереси колективів.

В рамках реалізації Закону про роздержавлення комунальних ЗМІ КП «Редакція газети «Запорізька правда» Запорізької обласної ради підлягає перетворенню шляхом реорганізації. На жаль всупереч існуючому законодавству депутати підготували рішення про ліквідацію редакції і припинення випуску газети «Запорізька правда», що підриває демократичні засади, на які так сподівалися виборці області та представники ЗМІ.

Журналісти з різних областей України, учасники Всеукраїнського фестивалю «Азовське літо- 2026», вважають, що всі перешкоди  вимогам закону про роздержавлення ЗМІ є неприпустимими і фактично зраджують принципи демократії та свободи слова.

Учасники Всеукраїнського фестивалю закликають до відповідального ставлення  щодо подальшого існування  газет «Запорізька правда», «Розінформ», «Новини дня», «Новий день», «Наше місто – Токмак» в рамках закону і демократичних засадах незалежної України.  Є законний шлях вирішення  проблем з роздержавленням преси у цих районах та місцях. В свою чергу, колективи редакцій готови взяти на себе відповідальність за подальшу долю видання, ставши самостійним суб’єктом господарської діяльності.

Просимо вас, шановні депутати, підтримати  творчі  трудові  колективи і сприяти виваженому рішенню щодо їх роздержавлення на користь жителів Запорізького краю.

 

Учасники Всеукраїнського фестивалю

«Азовське літо-2016» (за більшістю голосів)