Запорізька обласна рада докладає фінансових і організаційних зусиль для збереження «Запорізької правди»

Нагадаємо, у минулому випуску «Запорізька правда» опублікувала «Відкрите звернення Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України до голови Запорізької обласної ради Г.В. Самардака та депутатського корпусу обласної ради» з приводу імовірного рішення сесії обласної ради про ліквідацію газети. Журналістська спільнота забила на сполох, щойно газета отримала офіційний документ «Рекомендації депутатської комісії з питань бюджету», в якому, зокрема, зазначено: «підготувати відповідний проект рішення щодо припинення випуску газети та діяльності комунального підприємства «Газета «Запорізька правда» Запорізької обласної ради шляхом ліквідації».
На захист «Запорізької правди» – єдиного україномовного видання в регіоні піднялася широка громадськість. Листи до обласної ради на підтримку газети направили представники творчої інтелігенції, релігійних спільнот, громадських організацій.
За результатами звернень на інтернет-сайті Запорізької обласної ради http://www.rada.zp.ua/content/zaporizka-oblasna-rada-dokladaye-finansovyh-i-organizaciynyh-zusyl-dlya-zberezhennya
 повідомляється, що вживаються заходи із пошуку компромісного варіанту реформування комунального підприємства «Газета «Запорізька правда». На сьогоднішній день виконавчим апаратом Запорізької обласної ради не зареєстровано навіть проекту рішення про ліквідацію КП «Газета «Запорізька правда» Запорізької обласної ради. Не говорячи вже про винесення цього рішення на пленарне засідання 5-ї сесії Запорізької обласної ради сьомого скликання.
Нагадаємо, Закон України № 917-VIII “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, який набрав чинності 1-го січня 2016 року, передбачає вихід держави та місцевих органів влади зі складу засновників ЗМІ та перетворення цих видань у суб’єкт господарювання.
Розуміючи необхідність збереження бренду «Запорізька правда» і вікову історію видання, яке впродовж років мало неабиякий вплив на розвиток Запорізької області, Запорізька обласна рада взяла на себе турботи щодо збереження і реорганізації газети.
Так, станом на 01 травня 2016 року, депутати Запорізької обласної ради направили на погашення заборгованості із заробітної плати 91,9 тис. грн., 29,811 тис. грн. – на  нарахування на заробітну плату, 61,295 тис. грн. – на оплату комунальних послуг, 150,989 тис. грн. – на послуги з друку.
Крім того, Запорізька обласна рада забезпечила поточну діяльність видання, виділивши 400 тис. грн. на друк газети та 162 тис. грн. – на стабілізацію фінансово-економічного стану «Запорізької правди».
Щоденне адміністрування, фінансова і правова допомога, щире бажання засновника видання зберегти його для нащадків – це відповідальність, яку взяла на свої плечі Запорізька обласна рада, аби допомогти колективу безболісно пройти шлях реорганізації.
Запорізька обласна рада заявляє з усією відповідальністю: питання про ліквідацію КП «Газета «Запорізька правда» сьогодні не стоїть на порядку денному.
Під час пленарного засідання 5-ї сесії Запорізької обласної ради це питання розглядатися не планується.