Напередодні Дня захисту дітей в Запорізькій області відкрили дитячий будинок сімейного типу

Благодійники з усього світу підтримали «Щасливий будинок» для запорізьких сиріт

Ще один дитячий будинок сімейного типу відкрився в Запоріжжі. Захід приурочили до Дня захисту дітей невипадково. Адже право дитини зростати в сімейних умовах – одне з базових, закріплених міжнародними нормами.

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей, 31 травня 2016 року, фонд «Щаслива дитина» провів офіційне відкриття «Щасливого дому» – дитячого будинку сімейного типу, в якому прийомні діти відтепер живуть разом зі своїми новими батьками.

У розвинених країнах вже давно відійшли від системи інтернатів, і їм на зміну прийшли прийомні сім’ї. Активно впроваджується даний підхід і в Україні. Прийомна сім’я, в якій налічується п’ять і більше прийомних дітей, отримує статус дитячого будинку сімейного типу (ДБСТ). Щоб сприяти створенню дитячих будинків сімейного типу, фонд «Щаслива дитина» і допомагає створювати «Щасливі дому». У селі Українка Михайлівського району Запорізької області фонд »створює спеціальну« Дитяче поселення Happy Child », що об’єднує кілька таких« Щасливих будинків ».

Будівництво «Щасливого будинку 3» стартувало восени 2013 року. Створювався він довше за всіх, оскільки починався «з нуля». Допомога на його створення надавали українські та зарубіжні жертводавці, юридичні та фізичні особи, яких фонд «Щаслива дитина» щиро дякує: Олексій (Запоріжжя), Павло (Запоріжжя), Фонд Джинджер і Львівська освітня фундація, ємності для пожертвувань розмістили магазини «Єва», МБФ «Шляхами добра», організація «Запорізький Вектор», Денвер Бройхлер з США, програма «Ми – це місто», Українська біржа благодійності та багато інших з України, Росії, США, Англії, ОАЕ та інші.

На першому поверсі «Щасливого будинку 3» відтепер проживає Микола Літавий, його дружина Галина Літавая і прийомні діти – Дарина, Ольга, Софія, Дмитро і Любов. Як кажуть самі юні «новосели», тут вони відчувають себе незмірно краще, ніж в інтернаті – є свої кімнати, свої речі, а головне – уважні батьки, з якими завжди можна поділитися, знайти розуміння і підтримку. Разом з іншими жителями «Дитячого села» вони влаштували справжнє свято новосілля – з добрими віршами, піснями і музикою у власному виконанні, і дружнім чаюванням.

Другий поверх «Щасливого будинку 3» може прийняти ще одну прийомну сім’ю. На даний момент це суто технічне приміщення. Якщо провести необхідні будівельні та оздоблювальні роботи, то тут зможуть жити ще кілька прийомних дітей зі своїми новими батьками. Частина коштів для придбання будівельних матеріалів обіцяє виділити посольство Німеччини в Україні. Потрібна буде волонтерська допомога будівельників, меблі, побутова техніка і все необхідне для облаштування домашньої обстановки.

Також для «Дитячого села» необхідні мотоблок для обробки землі, будматеріали для виготовлення дитячого та спортивного майданчиків, шафи, столи і стільці, кухонні меблі, кондиціонер, сонячний водонагрівач, м’які меблі в вітальню, пральна машина і холодильник. У далеких мріях – великий телевізор для загального перегляду фільмів всім селом.

У сусідньому селі Любимівка, на базі приміщення колишньої сільської лікарні, вже розпочато будівництво «Щасливого будинку 5». Частина коштів на його створення виділив Фонд Джинджер і Львівська освітня фундація. Всього тут знаходиться чотири будівлі, три з яких, сподіваються запорізькі волонтери, вдасться капітально відремонтувати, і вони стануть основою для ще кількох «Щасливих будинків». Обсяг робіт тут має бути великий, і фонд «Щаслива дитина» буде вдячний за допомогу будівельними матеріалами, робочою силою, щоб відновити ці неабияк постарілі приміщення.

Якщо Ви хочете допомогти в створенні «Щасливих будинків», заходите на сайт deti.zp.ua, пишіть на info@deti.zp.ua, або телефонуйте Альберту Павлову на 066 513-34-35.