«Запорізька правда» прагне жити заради читачів

«Запорізька правда» прагне жити заради читачів

Культурно-мистецька акція  на підтримку  єдиного в області регіонального україномовного видання- газети    «Запорізька   правда»  просто неба  попід стінами будівлі Запорізької обласної ради  в день сесії, 31 травня, була покликана привернути увагу депутатів  до проблемної ситуації, що виникла через ініціативу  окремих народних обранців щодо ліквідації газети.  

У листопаді наступного року газета святкуватиме свій 100-річний ювілей, тож по праву вважається надбанням і справжнім  клейнодом нашого краю, і  має  жити заради своїх читачів. Віднедавна у газеті працює нова команда. Наші читачі вже помітили певні перетворення на краще, які відбулися із контентним наповненням «Запорізької правди». Помітні зрушення щодо стабілізації фінансово-економічного стану видання, засновником  якого є обласна рада,  відбулися  за сприяння депутатського корпусу. Зокрема, на сесії 20 квітня депутатський корпус одностайно ухвалив рішення про виділення газеті 560 тис грн бюджетних коштів на погашення заборгованості 2013,  2014 та 2015 років та виключно  на друк газети у  першому півріччі 2016-ого (всього ж на друк у 2016 році газеті, яка фактично є соціальним інформаційним проектом обласної ради, адже розповсюджується за пільговою передплатою  близько 200 грн на рік, щоб бути доступною, в першу чергу,  для соціально вразливих категорій громадян і забезпечувати їм доступ до інформації, потрібно 800 тис грн). 

Тож завдяки доленосному рішенню сесії обласної ради видання потроху розправило крила і, відчуваючи підтримку своїх читачів і потребу  запоріжців у патріотично спрямованому, такому, що консолідує усю громаду Запорізького краю, засобі масової інформації, стало готуватися до злету.

Нагадаємо, що з 1 січня поточного року вступив у силу Закон України про роздержавлення комунальних ЗМІ, згідно якого  і мала бути вирішена подальша доля видання. Тож редакційна команда, з огляду на конструктивну позицію депутатського корпусу щодо вирішення нагальних проблем із заборгованістю,  вела перемовини із керівництвом обласної ради, щоразу зазначаючи, що погодиться із будь-яким  її рішенням, окрім ліквідації.  Нажаль, жодної конкретної пропозиції з січня по теперішній час, яке б у відповідному ключі  вирішило подальшу долю запорізького клейноду, редакція не отримала. 

Наразі,  згідно «Висновків та рекомендацій №2 від постійної комісії з питань бюджету» від 16.05.2016 року, які трудовий колектив видання  отримав напередодні ( до слова, це єдиний документ стосовно подальшої долі видання, що  станом на 31.05.2016 року офіційно  надійшов до редакції), керівництву обласної ради рекомендовано «підготувати  відповідний проект рішення  щодо припинення випуску газети та діяльності  комунального підприємства «Газета «Запорізька правда» ЗОР  шляхом ліквідації».

«Запорізька правда» прагне жити заради читачів 1

Стривожені такою постановою питання журналісти видання  забили на сполох. На захист «Запорізької правди» піднялася журналістська спільнота   Запорізького краю, її підтримала  журналістська спільнота України ( відповідне звернення було ухвалене на Всеукраїнському  фестивалі журналістики, що з нагоди професійного свята пройшов у Бердянську), широка громадськість, творча інтелігенція, духовні лідери – архієпископ Запорізький і Мелітопольський  Української православної церкви Лука, єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької церкви Ян Собіло, єпископ Донецького екзархату Української греко-католицької церкви Степан, Об’єднана рада християнських громад Запоріжжя.

Завдяки активній громадській позиції запоріжців питання про ліквідацію газети «Запорізька правда» не винесли на рішення нинішньої сесії. Відповідна інформація 31 травня з’явилася на сайті обласної ради. Втім, жодного офіційного документу з відповідним рішенням допоки до редакції не поступило. 

Тому трудовий колектив видання і небайдужі запоріжці зібралися під стінами обласної ради, щоб нагадати своїм обранцям: газета має жити. Колег підтримали журналісти інших запорізьких ЗМІ, а також  учасники  творчих колективів, зокрема народного ансамблю  Запорізької поліції «Пернач», ансамблю пісні та побутового танцю «Оксамит». До культурно-мистецької акції приєдналися пересічні громадяни. Співали українських народних пісень і наполягали на тому, що «Запорізька правда» – це людська правда!», закликали обласну раду ухвалити виважене рішення щодо її подальшої долі.

-Після складних часів, коли у газети були шалені борги, арештовані рахунки та майно,  коли наші працівники не отримували заробітну плату, але наші читачі  все ж продовжували отримувати нашу газету, сьогодні потроху стаємо на крило, -говорить  виконуюча обов’язки головного редактора газети Наталя Зворигіна. – Згідно Закону про роздержавлення, прагнемо увійти в цей процес на другому етапі, тобто розпочати роздержавлення  у 2017-2018 роках.  А доти  ще сподіваємося на підтримку  з обласного бюджету і саме через те, що виконуємо соціальну місію інформування широкого кола громадян,  і в першу чергу,    представників соціально вразливих верств. Втім, якщо депутати все ж приймуть рішення вийти і складу засновників КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР, наш колектив готовий взяти на себе відповідальність за подальшу долю видання.

Відповідні звернення   трудового колективу «Запорізької правди» були вручені кожному депутату обласної ради. Також представникам депутатського корпусу були передані звернення на підтримку видання від громадян Запорізького краю.

Олександра Воронцова