Запорожці відсвяткували Дні польської культури

У Запорізькій області з ініціативи спілки поляків Запоріжжя «Полонія», товариства польської культури імені св. Іоанна Павла II, товариства польської культури імені Адама Міцкевича, національно-культурного товариства «Полонія» (Мелітополь) та молодіжного клубу польської культури ім. Генріха Сенкевича (Енергодар) відбулися Дні польської культури.

Заходи були проведені за підтримки генерального консульства Республіки Польща в Харкові, Запорізької облдержадміністрації та зокрема Департаменту культури, туризму, національностей та релігій, повідомляє Управління у справах преси та інформації ОДА.

Святкування розпочалося з відкриття в Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті «Джерело» меморіальної дошки на честь відомого педагога, історика, першого міського голови міста Олександрівськ Фелікса Мовчанівського, який був поляком. У р .. Василівка на базі історико-архітектурного комплексу «Садиба Попова» відбулася презентація проекту «Вплив династії Попових (Побужжя-Поповських) на історичні події в Речі Посполитої».

Продовжилися заходи в парку Пушкіна в Запоріжжі, де відбулося урочисте відкриття першої черги пам’ятного знака, встановленого в пам’ять про польських військовополонених, які утримувалися в таборі №100 НКВС СРСР, що діяв в місті в 1939-1940 роках.

У церемонії відкриття взяли участь Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА Владислав Мороко, перший заступник Запорізького міського голови Сергій Мішок, представники польських національно-культурних товариств , священнослужителі та громадськість.

– У кожного народу є як видатні, так і сумні сторінки. Після поділу Польщі в 1939 році між СРСР і Німеччиною частина польських військовослужбовців виявилася на території Радянського Союзу, яких утримували в таборах для військовополонених НКВС. Один з таких таборів, де перебували понад 1600 польських солдатів і офіцерів, розміщувався у нас в Запоріжжі. Ми сьогодні згадуємо ті трагічні події і відкриваємо пам’ятний знак про невинно убієнних і замучених, щоб ніколи не повторився той жах з одним народом на нашій землі, – зазначила Зінаїда Бойко.

В рамках програми Днів польської культури також були представлені художній альбом «Наша Польща» в обласному художньому музеї, святковий концерт «Полонез над Дніпром» за участю національно-культурних товариств області в Палаці культури імені Т.Шевченка.

На закритті урочистостей Генеральний консул Республіки Польща в м .. Харків Януш Яблонський подякував запорожців за організацію Днів польської культури, за толерантність і повагу до інших народів.

– Сьогодні ми побачили, що запорізька громада – багатонаціональна, єдина і з непереборним прагненням поважати пам’ять і рухатися вперед. Тому, висловлюючи подяку запоріжцям за такі прекрасно організовані і душевні заходи, запевняю у подальшій співпраці у всіх сферах життєдіяльності польської громади в Запоріжжі, – підсумував Януш Яблонський.