Більше ста мільйонів передано до державної казни

Спираючись на дані Державної фіскальної служби запоріжці передали до державної казни на «військові» затрати близько 100 мільйонів.

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, збір на підтримку Збройних Сил України, що сплачується з трудових та інших доходів громадян, має тенденцію до зростання. Так, якщо за п’ять місяців минулого року щомісяця запоріжці сплачували у середньому 18,6 мільйона гривень, то вже в цьому році відрахування складають щонайменше 24 мільйони гривень на місяць.

– Позитивна тенденція досягнута, передусім, завдяки сумлінній сплаті податків та підвищенню розміру мінімальних заробітних плат. Крім того, значну роль зіграли заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці та протидію виплатам зарплат у “конвертах”. Маємо також значні надходження й від цьогорічної кампанії з декларування доходів громадян, від якої надійде понад 12 мільйонів гривень військового збору. До речі, цю суму громадяни самостійно визначили у деклараціях про доходи за 2015 рік, – підкреслив Олексій Кавилін.

Серед районів Запоріжжя та регіону, де зафіксовані найбільші суми сплати збору, це Вознесенівський район обласного центру – 18,2 мільйона гривень, Енергодар – 14,7 мільйона гривень, Олександрівський район Запоріжжя – 9,7 мільйона гривень, Дніпровський район – 8,7 мільйона гривень, Мелітополь – 8,4 мільйона гривень. Замикають десятку лідерів платники Шевченківського району Запоріжжя, які спрямували 7,5 мільйона гривень, Бердянська – майже 7 мільйонів гривень, Комунарського району – 6,5 мільйона гривень, Заводського району – 5,7 мільйона гривень та Василівського району – майже 5,4 мільйона гривень.

Нагадаємо, ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Відповідальними за утримання та сплату збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 Податкового кодексу України, тобто роботодавці та платники податку на доходи фізичних осіб.

Головне управління ДФС у Запорізькій області