День захисту дітей в запорізькій бібліотеці

Початок літа та Міжнародний день захисту дітей Запорізька обласна бібліотека для дітей “Юний читач” Запорізької обласної ради вже традиційно відзначила сімейним бібліофестом “Відкриваєм двері в літо”. Було цікаво і весело усім, хто прийшов на свято – і дітворі, і батькам, і бабусям з дідусями. З самого ранку бібліотекарі в образах улюблених літературних героїв Мері Поппінс, Попелюшки, бджілки Майї, бабусі Ягусі  запрошували на свято і малечу, і батьків, проводили літературні вікторини, пропонували відгадати загадки, вибирали найсміливіших трішки розім’ятись у рухливих іграх.

 

В цей же час господар чарівної бібліотечної школи Олівця-Малювця молодий художник-живописець Борис Гвоздик запрошував усіх бажаючих проявити свою творчість у малюнках на асфальті. Офіційне відкриття свята розпочалось з нагородження переможців бібліотечної акції “Книга на вагу золота”, яка проходила у відділах обслуговування протягом квітня-травня. Абсолютним “важкоговиком” серед найменших читачів виявилась Ліза Іванько, яка за два місяці прочитала аж 28,6 кг книжок, а серед старших читачів – її рідний брат Ілля, що прочитав за цей період 21 кг книг. За свою любов до читання, серед яких чимало книг про природу, вони отримали від бібліотеки найголовнішу нагороду – черепаху Конона. Не залишились без своїх нагород і срібні та бронзові призери акції: Степанова Марія та Михайлова Яна – серед малечі та Алексєєнко Денис і Свіденко Влад – серед старших читачів. Привітали малечу зі святом і представники Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації.

Програма свята продовжилась на майданчику перед бібліотекою грандіозним концертом “Ми пишаємось тим, що ми українці” у виконанні співаків та танцюристів творчого “батальйону” Пологівщини під керівництвом Анзора Саришвілі. 

А потім читачі з активу бібліотеки, перевтілені в образи літературних героїв, переконували дітвору у важливості спілкування з книгою та запросили до бібліотечних залів. На малечу там чекала театралізована вистава “Про Олеся Вертуна та Надійку Крутиніс”, активними учасниками якої запросила їх стати бабуся Ягуся. Разом з недолугими помічниками Ягусі діти помандрували  у веселкову країну Літа, де зустріли справжнього чародія, який неперевершено жонглював кришталевими кулями (читач бібліотеки Мишко Фанагей) та улюбленицю мільйонів читачів з усього світу Алісу (співробітник дитячого клубу “АБВГДейка”), яка допомагала їм “відкривати” магічні двері до казкової країни. 

В той же час діти старшого віку у творчій вітальні “Східна мозаїка” мали можливість поспілкуватись з представниками арабського культурного центру у Запоріжжі, насолодитись красою східного танцю, ближче познайомитись з культурою та традиціями арабських народів. 

Справжній фурор у всіх без виключення учасників свята викликала шоу-програма “Лабораторія професора Антошки”, під час якої дітвора мала можливість не тільки побачити фізичні та хімічні досліди, яких не покажуть у школі, а й самим взяти у них участь. Професор Колбочка була неперевершена.

А ще всі бажаючі протягом дня могли здійснити зоологічну прогулянку у світ цікавих тварин, перевірити свої творчі здібності на заняттях студії театру і пантоміми , побігати бібліотечними лабіринтами під час літературного селфі-квесту “Чарівний світ казок”, зробити яскраву світлину в бібліотечному фотоательє, перевдягнувшись в уподобаний костюм,  зробити татуаж у юних майстрів з аква-гриму Надії Головань та Світлани Шевченко, повчитись премудростям роботи з папером на майстер-класах з оригамі та паперопластики, які давали майстриня з Вільнянська Марія Тригуб та відома запорізька художниця Ніна Муленко. Серед дорослих відвідувачів було чимало бажаючих отримати консультацію у сімейного психолога Наталії Левіної, а дітвора з задоволенням розслаблялась за допомогою перкусійних музичних інструментах на заняттях з арт-терапії. 

Та яке ж бібліотечне свято без книги? Їх пропонували на виставках-інсталяціях “Вітаємо літо”, “Книжковий зоопарк”, “Сонячна палітра”, “Повітрям, морем, суходолом”, “Жив-був Хомка”, а також на імпровізованій літературній зупинці, розташованій на Парковому бульварі біля нещодавно відкритого фонтану. 

Завершилось свято конструктивним діалогом на бібліотечному творчому майданчику “Світ сімейних традицій”. Про важливість збереження родинних традицій дискутували найактивніші читаючі сім’ї Шевельових, Прокоф’євих, Гільдибрант та Уманець.

Найбільшою нагородою для працівників закладу в цей день було те, що діти навіть і по завершенню фестивалю не хотіли покидати бібліотеку.

Свято відбулось завдячуючи самовідданій роботі бібліотекарів, а також небайдужості партнерів. Наша щира подяка дитячому клубу “АБВГДейка”, розважальному центру “Дитяча планета” та директору IDS Agua Servis Денису Многосмислову.