Дмитро Майстро: «Потрібно припинити свавілля у Балабинській селищній раді і привести її діяльність в правове поле»

Дмитро Майстро,депутат Запорізької обласної ради,  голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, заступник директора, ТОВ «Юридична компанія «Майстро і Беженар».

06 червня я як депутат Запорізької обласної ради, представник інтересів Балабинської та Кушугумської територіальних громад Запорізького району та виборців свого виборчого округу, прибув на сесію Балабинської селищної ради, в порядку денної якої були питання щодо ініціювання об’єднання територіальних громад в Запорізькому районі та інші важливі питання. Питання для мене дуже важливе, враховуючи те, що я є голової постійної коміссії Запорізької обласної ради з питань місцевого самоврядування, та адміністративно-територіального устрою. Втім, Балабинський селищний голова Сосуновський Володимир Сергійович сказав, що сесійне питання стосовно ініціювання об’єднання територіальних громад на Лівому березі Запорізького району він хоче розглядати без моєї присутності, що є грубим порушенням законів України. 

Сосуновський В. С. грубо порушив законодавство України, а саме п.2 ч.1 статті 11 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», згідно якого  депутат місцевої ради у виборчому окрузі має право не тільки бути присутнім, а й брати участь з правом дорадчого голосу на засіданнях інших місцевих рад та їх органів. Сосуновський В. С. грубо порушив ч.17 статті 46 ЗУ «Про місцеве самоврядування», в якій сказано, що сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них.

 Балабинський селищний голова Сосуновський В.С. грубо порушуючи Конституцію і чинне законодавство України поставив на голосування пропозицію про розгляд питання щодо ініціювання об’єднання територіальних громад в Запорізькому районі без моєї участі та питання про видалення мене з засідання сесії. Більшість із присутніх депутатів протиправно проголосували «за» дану пропозицію, чим грубо попрали законодавство нашої держави. 

Посилаючись на прийняте депутатами Балабинської селищної ради вищевказаного рішення, Сосуновський В.С. намагався видалити мене із сесійної зали, застосовуючи фізичну силу! Мої речі (сумку з документами, та матеріальними цінностями) Сосуновський В.С., викинув за межі сесійної зали! За даними фактами я звернувся з відповідною заявою до поліції. Факти протиправного перешкоджання мені, як депутату Запорізької обласної ради, в депутатській діяльності зафіксовані на відео і передані правоохоронним органам та оприлюднені в засобах масової інформації.

Своїми діями Балабинський селищний голова перешкоджав моїй депутатській діяльності, спрямованої на представництво та захист інтересів мешканців селища Балабине, та грубо порушив законодавство України.

Мною буде вжито всіх законних заходів, спрямованих на припинення свавілля Балабинського селищного голови Сосуновського В.С. та приведення діяльності Балабинської селищної ради в правове поле.