Транспортний податок склав майже 2 мільйона

Запорізькі автомобілісти за 2016 рік вже сплатили до державної казни майже 2 мільйона гривень податку.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, найбільші суми податку сплатили власники автівок міста Запоріжжя – майже 1 мільйон гривень. Зокрема, у Шевченківському районі надійшло 212 тисяч гривень, у Олександрівському – майже 196 тисяч гривень, Вознесенівському – 194 тисячі гривень, Дніпровському – понад 166 тисяч гривень та у Хортицькому районі – 124 тисячі гривень. Платники міст Бердянськ та Мелітополь забезпечили, відповідно, 97 та 93 тисячі гривень.

Нагадаємо, податок, ставка якого 25 тисяч гривень на рік, сплачують власники легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати. У 2016 році – це 1 мільйон 33,5 тисячі гривень. Серед марок автомобілів класу “Люкс”, зазвичай, це Mercedes-Benz, BMW, Lexus, Audi, Porsche, Infiniti, Land Rover, Jaguar, Bentley, Maserati, Rolls-Royce, Maybach, Aston Martin, Ferrari, Lamborghini тощо.

Платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють та сплачують транспортний податок. В той час як громадянам, що мають автомобілі, які підпадають під умови оподаткування, фіскальна служба до 1 липня надішле відповідні повідомлення-рішення за місцем реєстрації. Нарахований податок необхідно сплатити упродовж 60 днів після отримання повідомлення. До початку липня фізичні особи-платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу для проведення звірки усіх даних стосовно автівок.

Головне управління ДФС у Запорізькій області