У Запоріжжі вшанували пам'ять покійних журналістів

6 червня в Україні відзначається День журналіста. Свято встановлено Указом Президента у 1994 році. Дата – 6 червня – обрана не випадково. Саме в цей пам’ятний день, в 1992 році Національна спілка журналістів України переважною більшістю голосів був прийнятий до лав Міжнародної федерації журналістів – найбільшу в світі організацію професійних працівників ЗМІ.

Також в країні є інший споріднений професійне свято – День працівників радіо, телебачення і зв’язку України.

4 червня, напередодні Дня журналіста, в Покровському архієрейському соборі м Запоріжжя журналісти, репортери, кореспонденти, публіцисти, оператори молилися за душі своїх побратимів по цеху.

Молитва про журналістів, які пішли з життя, на думку Його Високопреосвященства, є тим духовним містком, який пов’язує нині живуть з тими, хто залишив земне життя і став причетний духовної.

«Багато хто з вас моляться за душі своїх вчителів. Кожен з нас може зізнатися: «Все, чого я досяг у своїй справі, все це – завдяки своєму вчителеві, своєму наставнику, всім тим, хто прищепив любов до професії, яка дає відчувати себе потрібним людям і займати гідне місце в суспільстві». У Церкви немає мертвих. Для християнина смерть, як зникнення, або припинення існування, немає. Смерть – це завершення земного шляху, припинення страждань, своєрідний рубіж, за яким настає те, до чого він усе життя йшов і прагнув. Хто пізнав істину і помер у вірі, той переміг смерть разом з воскреслим Христом. Церква не розділяє своїх членів на живих і мертвих, у Христа всі живі. Сила Церкви – в її єдності. Завдяки нашій єдності ми зможемо вистояти і перемогти. Наше завдання – зберегти цю єдність і передати новим поколінням ».

Владика сердечно подякував усім за молитву і побажав зберігати в серці мир і любов, які залишені нам у спадок нашими попередниками. Тим, хто прийшов на панахиду Заслуженим журналістам України, членам НСЖУ, журналістам, операторам, кореспондентам були вручені книга протоієрея Олександра Торик “Флавіан. Сповідь випадкового попутника “і ікона свт. Луки Кримського.