Сімейні цінності єднають запоріжців

 На Фестиваль сім’ї до центрального парку культури і відпочинку  «Дубовий гай» у Запоріжжі зібралося понад десять тисяч родин. Організатори  – представники різних громадських рухів Запорізького краю – мали на меті популяризацію здорової, міцної української родини. Люди, долучившись до фестивалю,  підтвердили, що розділяють і підтримують традиційні сімейні цінності.

А факт  участі у заході найвпливовіших осіб регіону – очільника області Костянтина Бриля та генерального директора комбінату «Запоріжсталь» Ростислава Шурми разом із власними родинами  укріпив запоріжців у власному виборі.

Фестиваль сім’ї було засновано  у 2012 році. І за ці роки захід набув шаленої популярності та став одним з улюбленіших на Запоріжжі. 

Нині фест пройшов під гаслом «Щаслива родина – міцна країна!». До його підготовки  залучили понад 50 громадських організацій і бізнес партнерів, 500 волонтерів, організувати 200 різних видів розваг, а для дітлахів  приготували 3 тисячі подарунків. На свято  також запросили сім’ї вимушено переміщених осіб і учасників АТО. 

Разом з  представниками обласної влади відкрили захід генеральний Консул Німеччини в Україні Вольфганг Мьоссінгер, уповноважений Президента України по правам дітей Миколай Кулеба, заступник міського голови Анатолій Пустоваров. 

– На цьому святі тисячі людей об’єдналися навколо сімейних цінностей. Саме цього не вистачає сьогодні Україні, – зазначив столичний посадовець Микола Кулепа.

 Свято розпочалося парадом щасливих сімей, а  потім до вечора  тривали різноманітні розважальні та освітні заходи.

Наша газета також включилась в процес, організувавши власну локацію. Своїм гостям ми запропонували цікаву програму. Презентувавши власний освітній проект «Знай і люби свій край!», який передбачає  регулярні пізнавальні походи видатними місцями Запорізької області, для всіх, хто забажав,  організували розваги на  туристичній стежині з перешкодами. А зацікавлених виявилося чимало, зокрема, черга біля навісної переправи не вичерпалася навіть після офіційного завершення заходу. Малеча прагла випробувати себе. І волонтери-досвідчені туристи батько і син Михайло і Олег Нікіфорови  та їх помічниця Ганна Сириця  невтомно працювали на радість дітлахам.

У запалі свята ми не забули про хлопців, які у зоні АТО на Донбасі тримають для нас небо. Друзі редакції – волонтерки центру «Кікімори» Наталя Петухова і Тамара Іванова  на нашій локації просто неба розгорнули майстерню з плетіння  маскувальних костюмів для воїнів-захисників України. До роботи ставали всі, хто тільки наближався до місця нашого розташування. В результаті, копітка робота з виготовлення костюма була виконана вже до завершення заходу. Зазвичай процес триває щонайменше – тиждень. Крім того, під керівництвом майстринь учасники заходу  провели величезну роботу з підготовки матеріалів для майбутніх виробів.

 А дружна родина Бабаєвих – мати Наталя із двома донечками Юлею та Олею організували майстер-клас з плетіння патріотичних жовто-блакитних оберегів для наших захисників.

Тут же дітлахи малювали сонячні картинки, а діти старшого віку писали теплі листи підтримки нашим хлопцям на передову.  Як підтвердила  маркетолог нашої редакції і координатор волонтерської групи, що опікується  воїнами-захисниками на передовій Тетяна Власова, всі ці доробки найближчим часом дістануться своїх адресатів.

– Усі малюнки, листи, маскувальні сітки, обереги будуть передані з рук в руки нашим бійцям,  – наголосила волонтер Тетяна Власова.

В рамках заходу редакція втілила ще один  свій проект «Кроленя за передплату!». Всі бажаючі мали змогу тут же, на місці, оформити передплату на нашу газету. А в кінці дня ми провели розіграш призу-декоративного кролика. До слова, пухнастик став своєрідною визначною окрасою нашої локації. Весь парк поспішав до нас полюбуватися на нього. А дістався маленький хлопчику Артему. Його мама Наталя запевнила, що  вся родина мріяла про таке диво і відтепер щаслива – мрія здійснилася.

Олександра Воронцова