Відзнаки від влади журналісти зважили на терезах професійних стандартів

У день професійного свята запорізьких медійників вшанували керівники регіону.  В урочистостях  взяли участь  голова обласної ради Григорій Самардак і його перший заступник Єгор Семенков, а також  голова обласної державної адміністрації Костянтин Бриль і його заступник Едуард Гугнін.

Посадовці, вітаючи журналістів, декларували правильні речі.

– Добре, що сьогодні наша країна прагне того, аби на наших журналістів не мали впливу ані політики, ані інші інститути. У журналістів має бути своя думка. А влада повинна бути в діалозі з ними. Сьогодні хочу подякувати вам за роботу і висловити надію, що в майбутньому наша співпраця стане більш плідною і ефективною, – підкреслив Костянтин Бриль.

– Від вашої (журналістів.-Авт.) об’єктивності і творчого підходу до праці залежить стабільність ситуації в Запорізькій області. Давайте разом працювати заради миру і злагоди на Запорізькій землі, – сказав Григорій Самардак.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток інформаційного простору області та з нагоди професійного свята Дня журналіста медалі «За розвиток Запорізького краю»  очільник регіону Костянтин Бриль вручив  ветеранам АТО   кореспонденту газети «МИГ» Володимиру Москаленко і першому заступнику головного редактора газети «Запорізька правда» Миколі Михайлову, а також  начальнику КП «Муніципальна телевізійна мережа» Людмилі Маринюк. 

– Я вже маю  високу відзнаку  від волонтерів, – взяв слово у відповідь Микола Михайлов. – А нинішню приймаю саме як винагороду від запоріжців.   

З огляду на те, що професійні стандарти вимагають від журналіста бути в опозиції до влади, щоб її контролювати і, за потреби, вказувати на недоліки, Микола, доброволець батальйону «Волинь», що пройшов випробування Авдіївкою у найпекельніший час,  прагнув би утриматися від  будь-яких відзнак, які можна було б тлумачити двозначно. Такої ж думки був і його колега і бойовий побратим Володимир Москаленко. 

– Не маю, що додати. Микола все сказав, – підтвердив він, приймаючи медаль.

За багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, творчий підхід до справи, об’єктивне висвітлення подій життя Запорізького регіону, активну життєву позицію та з нагоди Дня журналіста  грамотами Запорізької обласної ради були нагороджені  сімнадцять працівників ЗМІ. І в їх числі – журналісти нашої газети  Віталіна Московцева та Пилип Юрик.

Зважаючи на те напруження у стосунках між нашою газетою і її засновником – обласною радою, яке виникло у зв’язку з реалізацією Закону про роздержавлення комунальних ЗМІ і  питанням про подальшу долю нашого видання ( на певному етапі йшлося навіть про його ліквідацію, але творчий  колектив, що виступив на захист, був підтриманий  всією журналістською спільнотою області й України, а також широкими колами громадськості краю), таке визнання заслуг наших  журналістів сприймаємо як крок назустріч. Про конструктивний підхід до вирішення конфлікту сказав  у ході неформального спілкуванняна святі  і перший заступник голови облради Єгор Семенков.

– Про ліквідацію «Запорізької правди»  вже немає й мови, – підтвердив посадовець. – Разом шукаймо  правильне рішення. Маємо на меті зберегти для запоріжців найстаріше  і єдине в регіоні україномовне видання.

Нагадаю, що такої думки депутати дійшли саме завдяки тому, що журналістська спільнота, проявивши єдність, змусила їх  добре поміркувати. В результаті, колектив газети запросили на зустріч із керівництвом обласної ради, що відбудеться сьогодні, о 14.00. На чому зійдемося, невдовзі обов’язково повідомимо  своїм читачам.

Традиційно на святі підбили й підсумки творчого конкурсу, який проводить для журналістів обласна державна адміністрація. Очільник регіону  Костянтин Бриль вручив нагороди кращим представникам професії і переможцям конкурсу  журналістських робіт 2016 року. Тож відповідні відзнаки отримали ще  зо два десятки  працівників ЗМІ.

Та попри обопільні реверанси між владою і журналістами, слід акцентувати увагу на тому факті, що  професійний  конкурс серед журналістів  нинішнього року  відбувся якимось дивним чином – без залучення фахової експертної комісії Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України. А ці нагороди, аби вони не були нівельовані,  все ж варто було б зважити на терезах професійних стандартів.  

Наталя Зворигіна