Запоріжці відкрили обійми тим, хто втратив домівки на Донбасі

На святкування Дня матері  до  благодійної організації «Карітас-Запоріжжя» запросили вимушених переселенців зі Сходу України, які нині знайшли притулок у нашому обласному центрі.

Напередодні, впродовж кількох днів,  діти  з родин тимчасово переміщених осіб приходили сюди і під керівництвом наставників  власноруч виготовляли  паперові  квіточки для своїх рідних матусь та бабусь, сестер. Працівники БО «Карітас-Запоріжжя» допомагали дітям готувати свято, та розкривати свої творчі здібності. Свято матусям прикрасив виступ  ансамблю бандуристів «Запорізькі солов’ї» під керівництвом  викладача Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди і Дитячої музичної школи №2 Наталії Балабан. Юних  музикантів і «Карітас-Запоріжжя» єднає справжня дружба і прагнення дарувати людям радість. Тож для учасників свята солов’ята   підготували прекрасні українські народні пісні, а також сучасну інструментальну музику.  Від їх співу  і сльози  смутку бриніли в очах слухачів, і щира радість охоплювала присутніх. А коли діточки понесли свої витвори – паперові квіточки матусям, – це стало найхвилюючим моментом свята. Розчулені жінки щиро дякували благодійникам за ці щасливі миттєвості буття.

Перш, ніж запросити усіх учасників свята до столу із солодощами, настоятель Запорізького греко-католицького приходу, під егідою якого діє «Карітас-Запоріжжя», отець Андрій Бухвак презентував команду нового проекту  благодійної організації – «Центру підтримки сім’ї», та розповів про  його основні виклики,  засновані на християнських цінностях.

-У Запоріжжі стартував проект соціальної та психологічної допомоги підтримки сімей, дітей та молоді вимушених переселенців зі Східної України і Криму, спрямований на їх адаптацію до нових умов життя, – розповів отець Андрій. – Центр працює за трьома основними напрямками: психологічна допомога, соціальна підтримка і групові заняття з дітьми, молоддю та дорослими.

Соціальні працівники «Карітас-Запоріжжя»  готові прийти на допомогу вимушеним переселенцям у вирішенні хвилюючих питань щодо отримання довідок, проходженню реєстрації, отримання медичної допомоги, працевлаштування.

У центрі кваліфіковані психологи конфіденційно надають психологічну допомогу.

Для сімей: консультації психолога з питань взаємовідносин в сім’ї (між подружжям, батьками і дітьми), спільні дитячо-батьківські групи, тренінги спрямовані на розвиток навичок внутрішньосімейної взаємодії, індивідуальне та сімейне психологічне консультування.

Для дітей і підлітків: індивідуальні заняття, групові заняття, психологічні тренінги

Для молоді: індивідуальні консультації, психологічні групи розвитку та взаємопідтримки, групові тренінги спрямовані на розвиток лідерських якостей, вирішення конфліктів, вміння взаємодії в будь-якому соціальному середовищі

-Особливу увагу просимо звернути на групові заняття з аніматорами, -звернувся отець Андрій до матерів. –  Тут ваші діти зможуть проявити свої творчі таланти та навички взаємодії з однолітками. Крім того, у нас  заплановані заходи щодо відвідування дитячих театрів, походи на о.Хортиця, участь в міських фестивалях і святах.

Осіб з числа ТПО запрошують звертатися до Центру підтримки сім’ї за телефонами:

 довіри \ психологи: 050-403-96-40

аніматори: 050-403-96-80;

соцпрацівники: 050-403-96-30 Сергій; 050-403-96-91 Ольга; 050-403-96-94 Марина

Олександра Воронцова