Запорізькі журналісти укріплюють зворотній зв'язок із громадським організаціями переселенців

Виконуюча обов’язки головно редактора газети «Запорізька правда» Наталя Зворигіна  виступила тренером-експертом  у комунікаційному тренінгу для громадських організацій, що працюють з переселенцями, який у Запоріжжі за підтримки ЄС організували і провели  Фундація Томсон та міжнародний Інститут регіональної преси та інформації (IРМI). У заході взяли участь представники західних і південних регіонів України. 

Марк Вебстер з британської Фундації Томсон, спеціаліст, тренер у сфері стратегічних комунікацій, поділився із слухачам тренінгу,  як ефективно розповідати та поширювати інформацію про свою діяльність серед різних цільових груп та ЗМІ, розроблятимуть план стратегічних комунікацій для своїх організацій і записуватимуть інтерв’ю на камеру. Марк розпочинав свою кар’єру як журналіст, більше 30 років працював у медіа у таких виданнях як Financial Times, Evening Standard, на телеканалі ITN та Channel Five News.

Наталя Зворигіна, керівник «Запорізької правди», журналіст із понад 30-річним стажем – працювала у місцевих газетах «Комсомолець Запоріжжя», «МИГ», а також – власним кореспондентом центрального видання «Урядовий кур’єр», крім того,  певний час очолювала прес-службу Запорізької обласної державної адміністрації, розповіла про засоби підвищення ефективності взаємодії зі ЗМІ. 

У ході  навчання його учасники також сфокусувалися на створенні меседжів без “біжутерії” та “матриці” комунікаційної стратегії для своїх організацій. Крім цього, дізналися про особливості роботи з різними видами ЗМІ, природу походження «травматичного» досвіду роботи з журналістами і дієві способи його уникнення. 

Фахівці із зв’язків з громадськістю  з організацій, що працюють із переселенцями, з допомогою тренерів взяли участь у  заходах із журналістами мережі «Голос місцевих ЗМІ», щоб попрактикувати набуті навички та дізнатися більше про потреби медіа.В рамках тренінгу вони побували на обласному телебаченні і поспілкувалися із тележурналістами.

“Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів” — це півторарічний проект, спрямований на підтримку регіональних медіа. Проект фінансується Європейським Союзом. Його реалізує медіаконсорціум із п’яти організацій: Фундація Томсон, міжнародний Інститут регіональної преси та інформації, Європейський центр журналістики, МEMO98 та Асоціація «Спільний простір», у співпраці з Національною спілкою журналістів.