Жителі Запоріжжя зможуть оформляти субсидії не виходячи із дому

На прес-конференції, що відбулась 7-го червня, заступник начальника соціального захисту населення Запорізької міської ради Галина Остапенко розповіла про зміни у порядку призначення житлових субсидій. 

За її словами, з 1 травня Кабмін України вніс зміни у порядок нарахування житлових субсидій. У результаті, процес призначення дотацій спрощено. 

Окрім цього, з 1 травня громадяни мають можливість подавати документи на оформлення субсидій у районні управління праці та соціального захисту населення в електронній формі. 

– Якщо на поданих документах є електронний підпис, то вони відразу ж приймаються до роботи. Якщо такого підпису немає, то документи приймаються фахівцями. Однак громадянин повинен протягом місяця після подачі документів в електронному вигляді прийти в районне управління праці та соцзахисту і підписати їх, – зазначила Галина Остапенко. 

До змін також можна віднести нововведення, пов’язане з тим, що тепер одержувачі субсидій зобов’язані оплачувати усю нараховану, яка перевищує соціальний норматив, а не тільки обов’язкову частину платежу за послуги ЖКГ. А інакше виплата фінансової допомоги припиняється. 

Щодо соціального нормативу для індивідуального опалення, то він також зазнав змін. Його зменшено з 7 до 5,5 кубічних метрів на метр квадратний опалюваної площі в місяць. 

– У минулому опалювальному сезоні житлові субсидії отримували 93 тисячі запорізьких сімей. З урахуванням зростання тарифів ми очікуємо, що субсидії в Запоріжжі додатково отримуватимуть ще близько 50 тисяч сімей, – повідомила Галина Остапенко.