Бібліотекар з Вільнянського району презентувала свою нову книгу

До конференц-зали Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.М. Горького завітали запоріжці різного віку та статі, але об’єднані спільним болем, тугою та гордістю за своїх загиблих родичів-героїв, учасників АТО.

Батьків, дітей, братів та сестер учасників російсько-української війни, а також Едуарда Гугніна, заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації і Владислава Мороко, директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА  запросила на зустріч завідуюча бібліотекою Вільнянської гімназії “Світоч” Олена Миколаївна Пєстрікова, щоб презентувати нову книгу під назвою “Хоробрі серця неможливо зупинити”.

Книга О. Пєстрікової – це альбом-посвята ста тридцяти трьом безстрашним українським бійцям за свободу та мир в нашій країні. На сторінках збірника спогадів розміщені фотографії та інформаційні статті, які розкривають особистості справжніх патріотів – тих, хто загинув заради нашого життя, хто мужньо відстоював незалежність, честь та гідність нашої держави. Тих, хто безперечно заслуговує на пам’ять та повагу. “Хоробрі серця неможливо зупинити” – це своєрідний пантеон безсмертя, в якому назавжди закарбувалися імена захисників українського народу, яких не забули, не забувають і ніколи не забудуть. 

Меморіальне видання є складовою комплексного інформаційного ресурсу під однойменною назвою “Хоробрі серця неможливо зупинити”, до якого також входять “Книга пам’яті” у двох частинах (від подій на Майдані та до АТО 2015), електронна презентація та поетичні флаєри “Страшний пекельний материнський біль”. 

Автор-упорядник Олена Пєстрікова почала цю нелегку роботу за власною ініціативою ще за часів подій на Майдані. Після анексії Криму та старту антитерористичної операції в 2014 році Олена Миколаївна зрозуміла, що маленькими інформаційними статтями справа обмежитися не може. Тому намагалась систематизувати пам’ять про загиблих у більш глобальних формах, якім потім вдалося популяризувати.

“Як людина, жінка, матір та бібліотечний працівник, я не могла проігнорувати та просто обійти стороною трагедію українства ХХІ століття”, – говорить автор “Хоробрих сердець”.

Нажаль, сьогодні з’являються все нові та нові імена, які ще треба внести до нового видання інформаційного ресурсу “Хоробрі серця неможливо зупинити”. Проте завдяки відповідальним та свідомим громадянам, які діляться інформацією про загиблих, а також пані Олені – майстрині бібліографічної справи – тяжка жертва героїв України ніколи не буде забута. 

Андрій Ненадов