У Запоріжжі "відмивали" гроші за рахунок зарплати

Під час ревізії фінансово-господарської діяльності державного навчального закладу «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти» фахівці Держфінінспекції в Запорізькій області  встановили фінансових порушень на суму 184,3 тис. грн, з них 177,7 тис. грн, що призвели до втрат.

Найбільшу суму порушень – 76,4 тис. грн встановлено при нарахуванні та виплаті заробітної плати працівникам закладу та нарахуванні і перерахуванні єдиного соціального внеску. 

У ході інспектування встановлено покриття за рахунок загального фонду обласного бюджету витрат у сумі майже 72 тис. грн, пов’язаних з наданням платних послуг, які повинні фінансуватися із спеціального фонду.

З порушенням законодавства витрачено коштів на допомогу для придбання навчальної літератури у загальній сумі 10,8 тис.гривень.

Через неперерахування до бюджету коштів, що надійшли на відновлення касових видатків загального фонду, проведених у минулих бюджетних періодах, обласний бюджет недоотримав 8,6 тис. гривень.

У Центрі навчалося двоє учнів, які на той момент вже здобули за рахунок бюджетних асигнувань первинну професійну підготовку в іншому закладі профтехосвіти та не мали права на навчання за державним замовленням, проте їм безпідставно виплатили майже 7 тис. грн стипендії, індексації та премії. Окрім цього  навчальний заклад недоотримав 3 тис. грн платних послуг. 

Завдяки вжитим заходам фінінспекторів вже в ході ревізії відшкодовано та усунуто порушень фінансової дисципліни на суму 106  тис. грн. 

За допущені порушення 7 посадових осіб закладу притягнуто до адміністративної відповідальності 

За результатами ревізії застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та призупинення бюджетних асигнувань. 

Матеріали ревізії направлено до правоохоронних органів.

Прес-служба Держфінінспекції в Запорізькій області