Гуляйполе визнане кращим в регіоні по соціально-економічному розвитку

Департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації підбито підсумки комплексної оцінки (рейтингу) результатів соціально-економічного розвитку міст і районів Запорізької області за  січень-березень 2016 року.

Розрахунки рейтингу здійснено за 30 показниками (для міст обласного значення – за 25 показниками), які сформовані за 7 напрямами діяльності (для міст обласного значення – за 6 напрямами).

У напрямі «промисловість та розрахунки за енергоносії» враховуються п’ять  показників: обсяг реалізованої промислової продукції, обсяг реалізації продукції у розрахунку на одну особу,   заборгованість за спожиту електроенергію, рівень розрахунків за спожитий природний газ, заборгованість споживачів по фондах облдержадміністрації.

За цим напрямом лідирують серед районів: Розівський, Приазовський, Куйбишевський; останнє місце посів Великобілозерський район; серед міст обласного значення – Токмак, Бердянськ і Мелітополь; на останньому місці – м. Енергодар.

За оцінкою результатів діяльності за напрямом «розвиток сільського господарства» (п’ять показників) до трійки лідерів увійшли: Оріхівський, Кам’янсько-Дніпровський, Веселівський райони;  останнє місце посів Пологівський район.

За напрямом  «державні фінанси» (шість показників) найвищих результатів досягли серед районів: Мелітопольський, Пологівський та Якимівський; найнижчих – Веселівський район; серед міст обласного значення: Енергодар, Токмак і Мелітополь; останнє місце – Бердянськ.

Напрям  «споживчий ринок» враховує такі показники як обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснювали діяльність з роздрібної торгівлі, та абсолютний приріст роздрібного товарообороту підприємств на одиницю населення.

За оцінкою результатів діяльності за цим  напрямом  лідирують серед районів: Кам’янсько-Дніпровський, Вільнянський і Пологівський; аутсайдер – Розівський район; серед міст обласного значення – лідери Енергодар, Мелітополь і Бердянськ; на останньому місці – Запоріжжя.

За оцінкою результатів діяльності за напрямом «населення та ринок праці» (шість показників) до трійки лідерів увійшли серед районів: Запорізький, Бердянський і Пологівський; на останньому місці – Новомиколаївський; серед міст обласного значення: Енергодар, Запоріжжя і Мелітополь; останнє місце – Бердянськ.

За напрямом «житлово-комунальне господарство та будівництво житла» (чотири показники) найкраще розвивалися серед районів: Гуляйпільський, Якимівський і Вільнянський; найбільше відстає  Великобілозерський район; серед міст обласного значення –  Мелітополь, Бердянськ і Токмак; останнє місце – Енергодар.

За оцінкою діяльності за напрямом «захист прав дитини» (два показника щодо влаштування дітей у сімейні форми виховання)  до трійки лідерів увійшли серед районів: Гуляйпільський, Чернігівський, Токмацький; на останньому місці – Куйбишевський район; серед міст обласного значення: Енергодар, Бердянськ і Запоріжжя; останнє місце – Токмак.

Таким чином, за комплексною оцінкою результатів соціально-економічного розвитку рейтинг очолює Гуляйпільський район, на другому місці – Якимівський, на третьому – Вільнянський район. До групи аутсайдерів увійшли: Куйбишевський район (17 місце), Великобілозерський (18 місце), Приморський (19 місце) і замикає на останньому місці Розівський район.

Для міст обласного значення загальна оцінка не  визначається.