Місцеві бізнесмени збагатили державну казну майже на 600 млн.

За 5 місяців 2016 року платники Запорізької області (без підприємств, які обслуговує Спеціалізована ДПІ в м. Запоріжжя) спрямували до загального фонду державного бюджету 583 мільйони гривень.

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, сума надходжень на 41 мільйон гривень більша від прогнозної та на 246 мільйонів – за показники п’яти місяців минулого року.

– У середньому в місяць від запорізьких підприємств і підприємців до державного бюджету находить щонайменше 116 мільйонів гривень – це на 49 мільйонів перебільшує торішні показники. Крім того, за результатами декларування платниками Запорізької області досягнуто відповідність сплати ПДВ нарахуванням. Згідно з поданими деклараціями за п’ять місяців вони вказали до сплати загальну суму ПДВ 617 мільйонів гривень – це на 212 мільйонів перевищує нарахування аналогічного періоду 2015 року, – зазначив Олексій Кавилін.

У травні від запорізьких платників державний бюджет отримав майже 149 мільйонів гривень, що майже вдвічі більше, ніж торік.  А загальний задекларований бізнесом обсяг оподатковуваних операцій зріс на 3 мільярди гривень порівняно з травнем 2015 року і склав 7,4 мільярда гривень.

Керівник фіскальної служби регіону також підкреслив, що за п’ять місяців поточного року на розрахункові рахунки платників відшкодовано майже 257 мільйонів гривень податку на додану вартість, що на 190 мільйонів гривень більше за аналогічний період 2015 року. 

За цей же час податківці запобігли неправомірному відшкодуванню майже 15 мільйонів гривень ПДВ.

Головне управління ДФС у Запорізькій області