В інтересах жителів Запорізької області - зберегти «Запорізьку правду»

Запорізька обласна рада і трудовий колектив газети «Запорізька правда», взявши за  наріжний камінь інтереси  жителів нашої області, у  діалозі    таки ж досягли  порозуміння щодо подальшої долі авторитетного і найстарішого, єдиного в регіоні   україномовного  видання. Компромісу було досягнуто на зустрічі керівництва облради – засновника  видання  з його  трудовим колективом. Захід провів перший заступник голови облради Єгор Семенков.

Посадовець інформував працівників газети про шляхи виходу із кризи, в якій опинилося видання через поспішне рішення окремих представників засновника  щодо його ліквідації. 

Нагадаємо,  трудовий колектив «Запорізької правди» виявив стійке прагнення до збереження справжнього  клейноду Запорізького краю для нинішніх і  прийдешніх запоріжців і на цьому шляху здобув чималу підтримку від журналістської спільноти, авторитетних старійшин області, творчої інтелігенції, духовних лідерів і релігійних громад, громадських організацій і  пересічних читачів – простих жителів  різних районів області. Така безкомпромісна позиція запорізької громади  і стала запорукою перегляду   рішення засновника.

На зустрічі у обласній раді, (нажаль, не в редакції,  хоча  керівництву було запропоновано відвідати  колектив і поспілкуватися із працівниками безпосередньо на робочому місці), за дорученням Єгора Семенкова фахівці управлінь і підрозділів апарату облради  вкотре  повідомили працівникам газети про внесок засновника у справу стабілізації фінансово-економічного стану КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР. Втім, вкотре ж, припустилися помилки щодо конкретних коштів, виділених на фінансування боргів минулих років.  Рішенням сесії  обласної ради газеті було виділено всього  562 тис грн – 400 тис на друк (вистачить лише на перше півріччя) та 162 тис грн – на погашення боргів. За інформацією ж  з сайту обласної ради у публікації «Запорізька обласна рада і трудовий колектив газети «Запорізька правда» знайшли порозуміння щодо подальшої долі видання» засновник виділив газеті значно більше – майже 896 тис грн. Цитую: «Нагадаємо, цього року Запорізька обласна рада вже направила на погашення заборгованості із заробітної плати співробітникам КП «Газета «Запорізька правда»  91,9 тис. грн, ще 29,811 тим. грн. – на  нарахування на заробітну плату, 61,295 тис. грн. – на оплату комунальних послуг, 150,989 тис. грн. – на послуги з друку. Крім того, Запорізька обласна рада в рамках Програми розвитку інформаційної галузі Запорізької області забезпечила поточну діяльність видання, виділивши 400 тис. грн. на друк газети та 162 тис. грн. – на стабілізацію фінансово-економічної діяльності «Запорізької правди». 

Тож, якщо це банальна помилка, чому на цьому ж сайті її повторюють вже щонайменше вдруге. Але якщо свята правда, то, про всяк випадок, повідомляю, різницю у 334 тис грн ми не отримали. А ці кошти нам вкрай потрібні для забезпечення друку газети на друге півріччя поточного року.

Саме про подальшу діяльність «Запорізької правди» йшлося на зустрічі після того, як питання про ліквідацію видання було зняте з черги денної. З огляду на те, що наша газета – фактично соціальний  інформаційний проект обласної ради, вона  розповсюджується за мінімальну ціну, яку тільки можуть собі дозволити наші читачі з числа громадян соціально вразливих верств населення, і вона  зовсім не відповідає її собівартості. Тож редакція звертається до засновника з проханням винайти можливість і профінансувати друк газети. Згідно з фінансовим планом  нашого КП на поточний рік, для успішної діяльності газеті тільки на друк потрібно  в цілому 800 тис грн. З них 400 тис грн вже отримано. Але їх вистачить лише на перше півріччя. З урахуванням того, що з цих коштів вже було погашено заборгованість за друк газети у попередні роки у сумі 150,989 тис. грн, мусимо економити. Тому наші читачі отримують  газету на 24-х сторінках, а не на 32-х, як передбачалося.

Наталя Зворигіна