Тетяна Ковиліна: « Не обслуговую приватні інтереси, а протидію корупційним схемам освоєння бюджетних коштів»

Тетяна Ковиліна, позафракційний депутат Запорізької обласної ради, керівник депутатської групи «Рівні можливості», член  постійної депутатської комісії з гуманітарних питань, екс-директор ліцею «Логос» у Запоріжжі, нині – пенсіонерка.

Моя позиція чітка і виважена. З єдиною метою йшла на вибори – відстоювати інтереси запорізької громади. З цим і  увійшла до складу нині діючої Запорізької обласної ради. У своїй депутатській діяльності   увагу зосередила на доцільності і ефективності використання бюджетних коштів, на оптимізації закладів гуманітарної сфери. 

Зокрема,  на засіданні депутатської комісії, де обговорювали фінансування програм гуманітарної сфери,  мені впало в око, що з  1 млн 200 тис грн бюджетних коштів на програму підтримки майстрів команд  ігрових видів спорту, якою опікується управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації, начальник Наталія Власова,  чимала сума – 894 тис грн розподілена на баскетбольний клуб «Запоріжжя». По-перше, у Запорізькій області  маємо й інші ігрові команди, що досягли високого рівня спортивної майстерності і прославляють наш край на змаганнях як національного, так і світового рівня. Зокрема, жіноча волейбольна команда «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» гідно виступає у Суперлізі Чемпіонату України та Єврокубках навіть не обізнана про можливість такої бюджетної підтримки. Втім, на  інші  ігрові види спорту: гандбол для дорослих, гандбол для молоді, волейбол пляжний, волейбол для жіночої збірної  у програмі  виділено лише 300 тис грн.

 По-друге, означена програма спрямована на підтримку саме майстрів спорту, і аж ніяк не клубів або тренерів, тим більше таких тренерів – 8-ми «республіканських», про яких гравці команди навіть не чули. Мова, зокрема,  про  тренера-жінку, яка у команді не з’являється, капітан команди Олександр Рибалко про неї  навіть не чув,  але ж, як вдалося з’ясувати,  вона регулярно отримує на свій картковий рахунок відрахування з коштів означеної програми.

Крім того,  мені вдалося виявити, що навчально-тренувальні збори команди БК «Запоріжжя», які мали б пройти з 16 по 30  травня у ПС «ЗАБ», і на які  з коштів програми передбачалися   36 тис  грн – на оренду спортивного майданчика, 45 тис грн – на харчування спортсменів, тощо,  – не відбулися.   У день початку тренувань я приїхала у палац спорту і нікого там не знайшла. Не було команди на тренувальних зборах тут і 20 травня. Капітан команди Олександр Рибалко, єдиний її представник, який виконував вправи у тренажерному залі, не був обізнаний про фінансову підтримку з обласного бюджету на суму  894 тис грн. 

За моєю аргументацією депутатська комісія з питань бюджету ухвалила рішення про призупинення фінансування за даною програмою до з’ясування всіх обставин справи.   Ініціюю створення робочої депутатської групи для вивчення всіх деталей. Сподіваюсь, колеги проявлять принциповість, разом ми зуміємо направити  виділені кошти громади  на відкриті  особисті карткові рахунки спортсменів  та тренерів ігрових команд.

Я не обслуговую приватні інтереси. А прагну того, щоб всі кошти  обласного бюджету у повному обсязі доходили до тих, кому їх виділяють: творчо обдарованим дітлахам,   учням, спортсменам, людям з обмеженими можливостями, представникам пільгових категорій, тощо.

І  надалі буду активно протидіяти корупційним схемам освоєння бюджетних коштів. Діятиму толерантно, професійно і , разом з тим, наполегливо. Прагну ефективно працювати на благо нашої запорізької громади. 

Одним із  позитивних результатів такої своєї діяльності вважаю  роботу з виявлення корупційної складової у Запорізькому обласному інституті післядипломної освіти. Його річний бюджет склав  25 млн грн(!), в тому числі, фонд заробітної плати – 16 млн грн(!).Звертаю увагу, що аналогічний заклад у Львові витрачає на заробітну плату своїх працівників лишень 5 млн грн на рік. З огляду на те, що сьогодні варто  економити кошти, і в першу чергу, кошти громади, вважаю за доцільне  більш прискіпливо вивчити ситуацію у нашому інституті. Зокрема, вдалося з’ясувати, що  у цьому закладі діють і кафедра, і наукова лабораторія з питань інклюзивної освіти. Зайве казати, що і там, і там  керують одні і ті ж самі люди і отримують подвійну заробітну плату. Тож тільки на  так звану «інклюзію» в інституті виділено   близько 2 млн грн бюджетних коштів. При цьому, на реальну роботу, зокрема,   на організацію та відкриття навчальних закладів  для дітей-аутистів коштів не вистачає. Цей перекос  треба виправляти. 

Вважаю, щонайменше 10 млн грн із коштів, виділених інституту, можна перенаправити на вирішення нагальних проблем освіти області. 

У січні нинішнього року  на засіданні бюджетної комісії Запорізької обласної ради я звернула свою увагу на завищені цифри бюджету закладу.  В результаті комісія з питань бюджету  і  спеціально створена депутатська група почали вивчати ситуацію. 

Тим часом,  4, 6 млн грн бюджетних коштів вдалося перенаправити на фінансування закладів профтехосвіти у Мелітополі. Нагадаю, що  віднедавна вирішення цих питань покладено на місцеві бюджети.

Також ще чималу суму бюджетних коштів  вдалося переорієнтувати. Так, департамент освіти і науки облдержадміністрації  вирішив за доцільне з метою забезпечення необхідних умов для підготовки талановитої молоді до участі у 3-4 етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад перерозподілити  140 тис грн за рахунок економії , що склалася в результаті  приведення у відповідність тарифних розрядів науково- педагогічних працівників , що призначені на посади професорів та доцентів  ЗОІППУ,  на фінансування вперше створеної  в регіоні зп моєї ініціативи  “Літньої профільної школи для обдарованої молоді Запорізької області”, котру відкрили  нещодавно, 6 червня,  на базі санаторної школи-інтернату  №7, куди з’їхалися 80 обдарованих діточок з усієї області.

А інтернат з поглибленням вивченням фізики та математики  буде відкрито  вже з 1 вересня на базі  інтернату №4. Вже придбано  новий кабінет фізики та організаційна робота триває.  І це є також моя депутатська ініціатива. Проблема  фахової підготовки  таких дітлахів набула надзвичайної актуальності. Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова та її заступник Олена Сороченко, усвідомлюючи всю відповідальність,   активно сприяють реалізації  нових   проектів. 

Разом з департаментом освіти і науки вдалося вирішити ще одну нагальну проблему – включити в освітній процес дітлахів, які перебувають на тривалому лікуванні у відділенні онкогематології Запорізької обласної дитячої лікарні.  Нажаль, ще донедавна нога вчителя не ступала у це відділення. Діточки залишалися без вчительського супроводу. А втім, таких дітей також слід занурити у процес навчання – забезпечити державний компонент і видати їм табель. І якщо дитина одужає, вона матиме можливість повернутися у свій клас, продовжити навчання і здобути освіту.  Тож тепер у лікарні є такий клас. Це вперше в Україні нам вдалося  реалізувати такий проект бюджетним коштом. Обладнати  класну кімнату допомогли волонтери та депутати обласної ради.

Переконана, що і надалі працюватиму    в інтересах запорізької громади  і зумію зробити ще чимало добрих справ.