ВАТ «Запоріжжяобленерго» обмежує енергопостачання Запорізького титано-магнієвого комбінату за борги

ВАТ «Запоріжжяобленерго» учора – 13 червня надіслало ТОВ «Запорізький титаномагнієвий комбінат» попередження про обмеження енергопостачання підприємства з 17 червня. 

Причина – борг ЗТМК за спожиту електроенергію. 

Як повідомив в. о. директора ВАТ «Запоріжжяобленерго» з енергозбуту Роман Драний, обмеження енергопостачання боржників за електроенергію – міра передбачена законодавством України. 

«Стаття 26 Закону України «Про електроенергетику» говорить дослівно наступне: «За умови неповної оплати за спожиту електричну енергію споживач зобов’язаний обмежити власне енергопостачання до рівня екологічної броні або повністю його припинити в разі відсутності такої», – констатував Роман Драний.

За його словами, ТОВ «ЗТМК», маючи заборгованість по плановим платежах ніяких дій, спрямованих на погашення цього боргу, а також обмеження власного енергоспоживання не робить. 

«У такій ситуації обмежити енергопостачання підприємства-боржника, зобов’язана енергопостачальна компанія»: згідно пункту 7.5. Правил Користування електричною енергією «У разі несплати рахунків, у відповідність з умовами договорів, постачальник електричної енергії зобов’язаний, попередивши споживача не пізніше, ніж за 3 робочих дні, припинити повністю або частково постачання йому електричної енергії». Саме це вимоги законодавства ВАТ «Запоріжжяобленерго» зараз і виконує», – констатував Р. Драний. 

В. о. директора, ВАТ «Запоріжжяобленерго» з енергозбуту зазначив, що керівництво енергокомпанії неодноразово звертало увагу керівників усіх промислових підприємств Запорізької області, і ЗТМК – в тому числі, на необхідність відповідального ставлення до розрахунків за спожиту електроенергію. 

«Ми постійно звертали і звертаємо увагу керівників на те, що неплатежі за електроенергію неминуче спричиняють обмеження енергопостачання – ставлять під загрозу роботу підприємств, тобто фактично позбавляють роботи і, відповідно, заробітної плати тисячі запорожців-заводчан. Неплатежі так само вимивають оборотні кошти ВАТ «Запоріжжяобленерго», що позбавляє енергокомпанію можливості проводити необхідні роботи по реконструкції і розвитку мереж. Більш того, неплатежі споживачів призводять до неповними розрахунками з Енергоринком, а це загрожує санкціями у вигляді зменшення обсягів електроенергії, що відпускається споживачам Запорізького регіону: як промпідприємствам, так і фізичним особам, тобто населенню. Допустити такий розвиток подій, компанія не має права», – констатував в. о. директора ВАТ «Запоріжжяобленерго» з енергозбуту Роман Драний.