Більше 20 мільйонів жителі регіону спрямували на поліпшення навколишнього середовища

З початку року надходження екологічного податку від платників Запорізької області, крім тих, які знаходяться на обліку в Спеціалізованій ДПІ, спрямовувалися до державного та місцевих бюджетів. За перші п’ять місяців державний бюджет отримав 4,3 мільйона гривень, місцевий – 17 мільйонів гривень. 

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, найбільшу сплату “екоподатку”, а відповідно і найбільший внесок до місцевих бюджетів, зробили суб’єкти господарювання Запорізького району – майже 7 мільйонів гривень, Енергодара – 3,7 мільйона гривень. Платники Шевченківського району Запоріжжя сплатили майже 2,2 мільйона гривень, мелітопольські підприємства спрямували близько 1 мільйона, бердянські – 759 тисяч та вільнянські – понад півмільйона гривень.

– Варто наголосити, що Запорізька область одна з найбільш навантажених – у нас сконцентрована значна кількість металургійних підприємств, об’єктів атомної та теплоенергетики, хімічної галузі та машинобудування. Не викликає сумнівів той факт, що надходження з екоподатку вкрай необхідні для регіону. Адже сьогодні 80 відсотків цього платежу залишається на місцях, тобто надходить до місцевих скарбниць і використовується як джерело реалізації місцевих екопрограм, – зазначив Олексій Кавилін.

Зазначимо, що станом на початок червня поточного року в Запорізькій області зареєстровано 2720 платників екологічного податку, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, скидають забруднюючі речовини у водні об’єкти, розміщують відходи, утворюють та тимчасово зберігають радіоактивні відходи.

Головне управління ДФС у Запорізькій області