Керівництво області поділилося життям - здало кров!

Щорічно 14 червня у всьому світі відзначають Всесвітній день донора крові. В цьому році кампанія з популяризації донорського руху проходить під слоганом “Поділися життям — здай кров!”.

Для того, щоб висловити подяку запорізьким донорам, а також підтримати акцію, сьогодні в Запорізькій обласній станції переливання крові перші особи Запоріжжя та області також здали кров. Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, заступник голови Запорізької ОДА Зінаїда Бойко, голова Запорізької облради Григорій Самардак, заступник міського голови Анатолій Пустоваров і секретар Запорізької міськради Руслан Пидорич особистим прикладом продемонстрували, як це стати донором.

Заступник запорізького мера Анатолій Пустоваров здав донором сьогодні вперше. Каже, що перед здачею крові не хвилювався, але солодкий чай, як і годиться, випив.

– У мене багато знайомих регулярно здають кров, рятуючи і продовжуючи життя часто абсолютно незнайомим людям. А сьогодні, у всесвітній День донора, ми вкотре хочемо звернути увагу людей на те, що потрібно допомагати. Треба ставитися до людей так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе, – зазначив заступник мера. – Донорство — це одне з найбільш розвинених напрямів волонтерства, який заслуговує особливої поваги. Сьогодні ми бачимо чергу в коридорах центру переливання крові. Це не може не викликати оптимізм!

На думку Анатолія Пустоварова, для того, щоб здати кров і допомогти іншим людям, необхідно не тільки вести здоровий спосіб життя, але і приходити на здачу крові з гарним настроєм і думками про те, що своєю краплею крові ти допоможеш людині. – Донорство сьогодні є соціальним проектом та враховуючи ситуацію, яка склалася на фронті, це і питання нацбезпеки. Запаси крові сьогодні повинні бути стратегічними, – зазначив губернатор Костянтин Бриль. – Я вважаю, що усі керівники власним прикладом повинні показувати як здавати кров. Правда, мене засмутило, що сьогодні мало молоді здає кров — в основному люди за 40 років, які розуміють необхідність. Тому звертаюся до молоді, чиї ровесники сьогодні воюють на фронті, підтримайте їх краплею її крові!