«Піднесена рука — Папа нас благословляє»

Кожна серйозна справа має своє візуальне оформлення, аби бути впізнаваною. Отак і візит кардинала Пароліна, що розпочинається сьогодні, 15 червня 2016 р., має свій логотип.

Його розробила київська художниця Євгенія Петренко, знана постійним читачам сайту CREDO з розповіді про виставку її марійних ікон у домініканському Інституті св. Томи.

Ось і зараз ми звертаємося до художниці, аби вона сказала кілька слів про цю свою роботу — навіть якщо не надто «мистецьку» в сенсі художньої творчості, бо це тільки плакат, то безумовно дуже важливу з огляду на те, яку подію ця робота представляє.

— Я волонтер, — сказала Женя. — Роблю графіку на замовлення Радіо Марія, коли їм щось таке потрібно. Ось і тепер вони звернулися до мене по термінову роботу.

Мені дуже подобається сама назва акції «Папа для України». Тому що тут ідеться не тільки про кошти, а про його ставлення. Він молиться за Україну! Він зустрічається з нашими людьми, він відкритий до нас. І мені це дуже до душі. Це зігріває і дає надію: молитва Папи і його підтримка.

Щиро кажучи, мені вже давненько не доводилося працювати з комп’ютерною графікою, я малюю від руки (не так давно, скажімо, відбулася моя виставка «Ключі від саду»). Але коли кажуть, що терміново потрібно зробити маленьке важливе діло, то я завжди рада.

Що об’єднує цей логотип? — цілком зрозуміло. Це насамперед мапа України, сам Папа Франциск і хрест — знак спасіння, та папський герб. Це символи, зрозумілі всім, не виключно католикам. Папа на цьому зображенні — з піднесеною рукою. Цей жест означає, що Папа нас благословляє.

 Джерело: CREDO