Шалений має орден «За мужність», а у військкоматі йому вручили відзнаку «Учасник АТО»

Акція «День відкритих дверей» у Запорізькому об’єднаному міському військовому комісаріаті, що проводилася  вперше,  авторці  цих рядків  несподівано принесла  чимало радісних хвилин. Адже саме тут відбулася наша друга зустріч із Сергієм Гавриловим з позивним «Шалений». Раділа від того, що зустрілися знову, а найбільше – бо живий!

Познайомилися із цим сивочолим воїном близько півтора роки тому  на «передку» в Донецькій області. Була там у справах разом із волонтерською командою Світлани Ушакової. Їхали просто до Шаленого. Він тоді очолював підрозділ саперів.  Наші військовики дислокувалися  у лісосмузі неподалік від лінії вогню.  Тож канонаду було  добре чути. Щойно ми приїхали, хлопці розповіли, тільки-но пережили свій другий день народження. Коли розміновували поле, їх накрило «градами». Вижити вдалося завдяки Шаленому. Він тоді стрибнув за кермо вантажівки і хутко вивіз всю команду з-під обстрілу. Мав досвід – пройшов війну в Афганістані. Тож, як командир  свого невеличкого підрозділу, нині мав відповідальність за життя хлопців.

З того часу зв’язку із Шаленим не було. І ось тепер – за мирних обставин побачилися у військкоматі. Радості не було меж. А Шалений, залишаючись вірним собі, повідомив, що повертається на «передок». Насправді, його час на війні вже давно скінчився. Та попри свій  реальний похилий вік, чоловік-воїн-захисник прагне захищати свою родину і свою Батьківщину.

-Мусили піти йому назустріч, – підтвердив військовий комісар Запорізького об’єднаного міського військового комісаріату, учасник АТО підполковник Владислав Хобот. – Тим паче, командування військової частини, де він ніс службу, наполягало.

 

 У День відкритих дверей у військкоматі Шаленому та ряду жителів Дніпровського і Запорізького районів  підполковник Владислав Хобот  вручив посвідчення учасників бойових дій та відзнаку начальника Генштабу ЗСУ «Учасник АТО».

-Маю орден «За мужність», – просто сказав Шалений. – А тепер ще – відзнаку «Учасника АТО».

На захід до військкомату  прийшли учасники АТО, волонтери, представники Дніпровської районної адміністрації обласного центру та Запорізької райдержадміністрації, селищні голови Запорізького району.

Військовий комісар Владислав Хобот розповів про історію створення військкомату, який, до речі, є ровесником Запорізької області – був утворений 10 лютого 1939 року. 

Він також докладно розповів про структуру об’єднаного міського військового комісаріату, якими питаннями займається кожен підрозділ.

– Першу хвилю мобілізації в АТО  було дуже важко проводити, – згадує Владислав Хобот.- Працівників у військкоматі було обмаль. Фактично, наш військомат відроджено зовсім недавно. А толі всі ці структури були скорочені.

Перед учасниками також виступили заступник начальника Запорізького районного управління соціального захисту, керівник районного центру допомоги учасникам АТО Наталія Шатохіна, яка детально зупинилася на питаннях соціальної підтримки учасників бойових дій, керівник волонтерської організації Сергій Інюшев, психолог Олена Пісецький, глава Запорізької РДА Анатолій Васюк, голова правління спілки ветеранів Афганістану Запоріжжя Віктор Головченко, учасник бойових дій в Афганістані та в зоні АТО Ігор Маринюк.

Селищний голова села Малокатеринівка Людмила Волик прочитала душевний вірш, присвячений всім, хто чекає своїх синів, чоловіків, батьків з війни.

По завершенні  офіційної частини військовий комісар провів для гостей екскурсію: показав чергову частину і “серце військкомату” – збройову кімнату.

Олександра Воронцова