Коли атівки заговорили

Вперше в історії Запорізької області в кіно заговорили … автомобілі. Машини, які пережили на своєму віку найяскравіші події минулого століття, поміняли сотні власників, проїхали тисячі кілометрів і десятки країн. Тепер легендарні авто готові розповісти свої історії. Історії, які увійшли в хроніки світових подій.

У  приватному музеї ретро-техніки «Фаетон» ( власник Дмитро Позняк)  відбувся закритий показ документального фільму власного виробництва TV5 про унікальні експонати найбільшого музею ретро-автомобілів в Україні «Фаетон».

Ідея фільму виникла не випадково.

– Мені з дитинства подобалися автомобілі, я ставлюся до них як до твору мистецтва. Коли я дізнався, що у нас в місті є музей «Фаетон» – найбільша автомобільна ретро-колекція, – я точно вирішив, що буду робити про це фільм, – поділився автор ідеї і сценарію документального фільму «Легенди. Фаетон. Машини часу » Микита Сердюков.

У документальному фільмі розповідаються історії восьми унікальних автомобілів  американського і радянського автопрому. 

-Це машини, які уособлюють кожну з епох, починаючи з 30-х років. Епоха війни і хіпі, рок-н-ролу і Радянського союзу … Звичайно, хотілося розповісти про всі експонати «Фаетона». Але час обмежений , – бідкається Микита.

Це перший досвід співробітників музею« Фаетон »в сфері документального кіно. Вперше  автомобілі виступили в ролі головних героїв фільму, змогли розповісти свою версію історії. Розповідь у документальній стрічці ведеться від імені автомобільного класика, метра, можна сказати, родоначальника автоіндустрії – машини Ford A – одного з найпопулярніших авто кінця 20-х рр. Саме завдяки цьому автомобілю Генрі Форд зробив собі світове ім’я.

Вірні супутники людей майже століття зберігали мовчання. Але тепер історія ожила. Один фільм. Вісім епох. Вісім живих свідків світових переворотів і воєн, історій кохання та розставань, зародження і загибелі філософії і стилю. І все це – в рідному Запоріжжі.

Вл.інф.