Більше двох тисяч запоріжців отримують "сумнівну" зарплату

З початку року в Запорізькій області завдяки заходам фахівців фіскальної служби регіону виявлено та офіційно оформлено 2549 громадян, працю яких нелегально використовували роботодавці.

Як повідомила перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Олена Фоменко, їм виплачено близько 2,5 мільйона гривень офіційної зарплати, з якої до бюджету нараховано понад мільйон гривень, зокрема, 414 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та майже 600 тисяч гривень єдиного соціального внеску.

– Заходи фіскальної служби з детінізації ринку зайнятості населення ми розглядаємо, передусім, у соціальному контексті. Тобто, люди набувають офіційного працевлаштування, отримують зарплату, і, як результат – до бюджетів та соціальних фондів повертаються несплачені податки з раніше виплачених тіньових доходів, – наголосила Олена Фоменко.

Вона також відзначила, що упродовж поточного року співробітники фіскальної служби Запорізької області провели 135 перевірок підприємств і підприємців з питань дотримання вимог податкового законодавства під час виплати доходів громадянам. У результаті порушникам нараховано майже 16,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, штрафних санкцій та 3,9 мільйона єдиного соціального внеску. На сьогодні до бюджетів вже сплачено понад 3 мільйони гривень.

Головне управління ДФС у Запорізькій області