Посланник Папи у Запоріжжі освятив старт акції допомоги нужденним

Державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін під час офіційного візиту до Запоріжжя оголосив про створення комітету акції «Папа для України», що надаватиме допомогу українцям, постраждалим внаслідок конфлікту на сході країни.

Комітет очолив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької церкви в Україні Ян Собіло. Комітет розпоряджатиметься коштами, зібраними на допомогу українцям католицькими громадами Європи в перебігу спеціальної акції, проголошеної Понтифіком  у квітні цього року.

«Святий престол зберігає за собою відповідальність за всю акцію та нагляд за нею. Кошти призначаються виключно для жертв насильства у східній частині України: переселенцям, що залишили власну домівку і шукають притулку на решті території держави; жителям так званої «сірої зони» поблизу лінії зіткнення; населенню, яке залишається на неконтрольованій Україною території – передусім дітям, літнім людям та неповним сім’ям із малими дітьми, особам, що втратили домівку, жертвам травм фізичних та психологічних, зазнаних під час військових дій, а також тим, хто зазнав тортур та інших форм катування», – повідомив П’єтро Паролін.

Представники комітету планують залучити до надання допомоги українцям  чинні благодійні та волонтерські організації, що надають допомогу громадянам, потерпілим унаслідок конфлікту на сході країни, серед того й структури ООН, що працюють на непідконтрольній Україні території.

Держсекретар Ватикану виступив у Запоріжжі з важливою промовою. У католицькому храмі Бога Отця Милосердного  він звернувся до вірян, очільників різних церков Запоріжжя та релігійних організацій від імені Папи Римського Франциска і зазначив, що  Ватикан вчергове підкреслює необхідність дотримання міжнародної законності щодо територій та кордонів України. Держсекретар процитував виступ Постійного спостерігача Святого Престолу при ООН та інших міжнародних організацій у Женеві під час 28-ї сесії Ради з прав людини щодо України у березні 2015 року: “Як вже було оголошено на міжнародному рівні,”Святий Престол має намір знову підкреслити крайню необхідність дотримання міжнародної законності щодо територій та кордонів України як ключового елемента для забезпечення стабільності, і на рівні національному, і на регіональному, і для відновлення права і порядку, заснованих на повній повазі до фундаментальних прав людини”.

Держсекретар Ватикану також  заявив про моральну відповідальність Європи щодо долі України. “Європа повинна відчувати себе відповідальною за долю цього геополітичного регіону, не беручи до уваги лише економічні чи стратегічні інтереси”.

Й, нарешті, важливим меседжем можна вважати сам приїзд другої після Папи особи в Ватикані до Лівобережної України. Адже такий візит на територію, яка завжди вважалася виключно сферою впливу московської церкви, є історичним.

Вл.інф.