Шкільна лихоманка

До редакції надійшов лист: “Шановна редакціє! Звертаємось до вас із проханням допомогти у вирішенні низки питань.
По-перше, навіть працівникам Купріянівського навчально-виховного комплексу, що у Вільнянському районі, невідомо, що відбувається і на що чекати учням та їхнім батькам від директора школи Наталі Федорченко. На всі наші запитання вона відповідає, що нічого не знає про роботу НВК в наступному навчальному році, посилаючись на дії начальника Вільнянського відділу освіти молоді й спорту Олександра Крамаренка. По-друге, непокоїть те, чи відбудеться реорганізація закладу, а якщо так, то з яких причин? Учителів НВК відправили в чергову відпустку шостого червня поточного року, не ознайомивши із навантаженням на наступний навчальний рік, відпускні вчасно не нарахували. По-третє, директор Наталя Федорченко разом із завучем Л. М.Чернозуб у телефонному режимі запитувала 12 червня вчителів, що їм записувати в трудові книжки. У деяких працівників виникають сумніви щодо заповнення трудових книжок, зверталися до директора особисто, але вона нічого не пояснює, бо сама не знає, що писати (який робити запис). Голова профспілкового комітету йде на заслужений відпочинок, а директор і завуч, із їхніх слів, звільняються. До кого ж нам звертатися?
Учителі звернулися до в. о. директора КУ “ЦОКДРОЗ” Лариси Ганової, але й вона нічого не пояснила: ні про можливі порушення щодо записів у трудових книжках, ні про неправильно заповнені тарифікаційні листи. Головний бухгалтер пояснила, що таку тарифікацію подала директор, і навіть показала, але після цього директор коригувала записи. Її викликали у відділ освіти після дзвінка до термінової урядової лінії. Повернувшись у НВК, погрожувала, що знайде додзвонювача на “гарячу” лінію.
На святі останнього дзвоника Наталя Федорченко дякувала сільському голові Володимиру Гроні за допомогу школі, за що саме директор не пояснює. Із квітня й до нинішнього часу в школі тривають роботи зі встановлення 22х євровікон і п’яти дверей (троє з них із утепленням), це при тому, що в опалювальний сезон у цілях економії вчителі писали заяви на відпустки за свій рахунок, якщо хто не писав, все одно вирахували ці дні із зарплати. Діти сиділи на заняттях одягнені, часто хворіли. Батьківський комітет працював, як міг, шукав спонсорські кошти на Новий рік, для поїздок дітей на змагання, екскурсії. Батьки, вчителі, діти занепокоєні, чи дадуть учням-випускникам уже 11 класу вийти зі стін рідної школи і чи взагалі це буде школа? Чи прийдуть цього року дошкільнята, бо вихователь Тетяна Отисько просто отримувала кошти протягом трьох місяців без дітей. Діти не відвідували дошкільну групу, бо, зі слів батьків, за ними не було догляду. Учителям погрожують постійними перевірками, а перевіряють лише тих учителів, хто проти такої бездіяльності. Тому, надсилаючи цей лист, не всі можуть сміливо поставити підпис, але такі дії адміністрації, гадаємо, не можуть бути виправданими”.

Учителі та батьки учнів Купріянівського навчально-виховного комплексу, Вільнянський район

Але сім підписів під листом все ж стоять. Лист дещо сумбурний, в приватній розмові з “представниками вчителів і батьків” позначився головний страх куп%
ріянівців: чи закриють школу? Ремонт школи, на їхній погляд, підозрілий: чи не під офіси нові вікна та двері?

Що вдалося з’ясувати.
Голова сільради Володимир Грона каже, що в школі нездорова обстановка. Директор Наталя Федорченко четвертий рік на пенсії, в кінці кожного навчального року каже про своє звільнення, чим вносить неясність і тероризує колектив. Із 13 вчителів 9, начебто, теж виявили бажання звільнитися, що, зрозуміло, гостро ставить питання комплектації.
Директор Наталя Федорченко виявилася жінкою неговіркою: відразу “відфутболила” мене у “відділ освіти”, мовляв, школа в їхньому підпорядкуванні, “щоб не сказали, що я щось не те сказала”. При цьому двічі озвучила своє право на те, що “заяву на звільнення я маю право написати за два тижні”. Хоча я її про це не питав. Не встиг.
Начальник Вільнянського відділу освіти Олександр Крамаренко висловився конкретно по пунктах: а) я бачив лише одну заяву про пере ведення (не звільнення), б) мета закрити школу не ставиться, в) ремонт в школі саме ремонт школи на гроші районного та місцевого бюджетів.
Єдине пояснення купріяновскої “шкільної лихоманки” дав, знову таки, сільський голова Володимир Грона. На його думку, біда в низькому професійному рівні педагогічного складу: “читайте, діти, параграф шість, а я піду корову подою”. Тому 35 купріяновскіх дітей воліють вчитись у школах Вільнянська. Школі потрібна нова кров, і вона є: п’ятеро купріянівців закінчили педагогічні виші, але теж воліють працювати в інших школах, а могли б викладати в своїй. І він не розуміє, чому б молодим кадрам не дати таку можливість, не звільнити місце?
Якщо хтось бажає оскаржити слова Грони будь ласка.

Микола Михайлов