Завдяки ДТЕК ще 2 лікарні в Запорізькій області підключилися до проекту "Телемедицина"

 5 липня дві лікарні Запорізької області підключилася до Всеукраїнського проекту “Телемедицина”: в Запорізькій обласній клінічній лікарні (ЗОКБ) і енергодарскої медико-санітарної частини №1 (СМСЧ№1) відбувся перший телеміст-презентація.

Онлайн трансляцію між трьома містами – Запоріжжя – Енергодар – Київ провів головний лікар Київського центру клінічної телемедицини Віталій Осташко. Масштабний проект в двох медустановах реалізований завдяки фінансовій підтримці компанії ДТЕК – інвестиції. ДТЕК в реалізацію проекту в Запорізькій області склали 740 тис. грн.
У Запорізькій обласній клінічній лікарні і спеціалізованій медико-санітарній частині № 1 м. Енергодара обладнані приміщення під консультаційні кабінети, закуплено сучасне устаткування, лікарі пройшли спеціалізоване навчання.
Щоб ознайомитися з основними перевагами нової платформи “Телемедицина”, в семінарі взяли участь близько 30 фахівців енергодарського і  близько 40 лікарів-завідувачок відділеннями запорізьких медустанов. Серед нових можливостей:
 Для пацієнтів:
–         Доступна і якісна діагностика
–         Своєчасне адекватне лікування
–         Право вибору медичної установи для проведення консультації
–         Захист конфіденційної інформації
–         Приведення процедури консультацій в законодавче поле
Для медиків
–         Додаткове навчання і підвищення кваліфікації лікарів
–         Консультації з колегами по усій Україні і зарубіжжя
–         Додатковий ефективний інструмент для надання екстреної допомоги
–         Скорочення документообігу
–         Економія бюджетних коштів
Планується, що в найближчому майбутньому до єдиної національної мережі  “Телемедицина” підключать усі медичні установи України, що забезпечить можливість людям отримати доступну  і безпечну медичну допомогу у будь-який момент, а медикам – в он-лайн режимі передавати результати обстежень (з повним захистом  конфіденційності), консультуватися з колегами з інших міст і країн, проводити повчальні заходи, не виходячи за межі лікарні.
   “Інформаційні технології – локомотив, який штовхає нашу охорону здоров’я вперед. Це необмежені можливості доступу до якісної медичної допомоги, підвищення кваліфікації, отримання нових знань. Медичний центр телемедицини України за підтримки компанії ДТЕК впродовж останніх років провів низку заходів для впровадження в медустановах і ефективного використання сучасних інформаційних технологій. Хочу подякувати наших партнерів за активну підтримку”, – говорить Віталій Осташко, головний лікар київського “Медичного центру телемедицини МОЗ України”.
“ДТЕК піклується про життя і здоров’я своїх співробітників і членів їх сімей. Тому у рамках соціального партнерства з містами ДТЕК інвестує кошти в розвиток медичної сфери і підвищення якості обслуговування людей. 740 тис. грн компанія вже виділила в інноваційний проект Телемедицина для підключення клінік Запорізької області до національної мережі. Не залежно від свого місцезнаходження люди  повинні отримувати якісну, своєчасну і висококваліфіковану медичну допомогу фахівців провідних медичних установ, інститутів, академічних установ. – коментує керівник департаменту стійкого розвитку ДТЕК Вікторія Гриб.
Телемедичні послуги – дистанційні медичні консультації, консиліуми, проведення контролю фізіологічних параметрів організму пацієнта, діагностики і лікувальних маніпуляцій, обмін медичною інформацією за результатами проведеного обстеження пацієнта, а також медичні відеоконференції, медичні відеосемінари, що здійснюються у вигляді обміну електронними повідомленнями з використанням  телекомунікацій.
При фінансовій підтримці ДТЕК, в 12 населених пунктах і Павлоградському районі на територіях присутності компанії вже діє система Телемедицини.