"Запоріжсталь" зупинив на капітальний ремонт доменну піч № 4

ПАО “Запоріжсталь” відповідно до програми технологічної модернізації основного виробничого устаткування зупинив на капітальний ремонт 3-го розряду з елементами реконструкції і модернізації доменну піч № 4 (ДП № 4).

Вартість капітального ремонту складе близько 170 млн грн. Основна мета ремонту доменної печі № 4 – впровадження сучасніших технологій, які дозволять забезпечити ефективну безаварійну роботу устаткування і понизити витрату коксу на 25 кг на тонну чавуну.
Особливу увагу в ході ремонту приділять оновленню системи охолодження печі. Зокрема, замінять насоси системи випарного охолодження, встановлять мідні холодильники компанії Gongyi, футеровані вогнетривкими матеріалами підвищеної стійкості і теплопровідності, і замінять охолоджувальні елементи. Також під час ремонту буде виконано шоткретирование шахти печі.
Нагадаємо, в 2014 році була проведена масштабна реконструкція ДП № 4. Загальний об’єм інвестицій склав близько 950 млн грн В ході реконструкції на печі встановили сучасну високоефективну пылегазоочистную установку, яка знижує концентрацію пилу на виході до 20 мг/м3.
Продуктивність  доменної печі № 4 – 1112 тис. тонн чавуну в рік. З моменту запуску після реконструкції і до її зупинки на капітальний ремонт, піч зробила більше 2 млн тонн чавуну.