У Запоріжжі територію 10-ої лікарні облаштували медсестри і прихожани храму на честь свв. мчч. і цілителів Фалалея і Трифона

На прохання головного лікаря 10-ої лікарні м. Запоріжжя Наталії Яківни Мотовиці, з благословління настоятеля лікарняного храму на честь святих мучеників і цілителів Фалалея і Трифона протоієрея Валерія Малутина участь в прибиранні території взяли медперсонал і прихожани.

Валерій Нехаєв, прихожанин храму на честь свв. мчч. і цілителів Фалалея і Трифона (при 10-ій лікарні) м. Запоріжжя:
– Ідея прибрати цю ділянку, бурхливо зарослу деревами, кущами належить головлікареві. А батюшка Валерій і прихожани підтримали. Роботи спочатку здавалося буде багато і її буде важко зробити. Але вже скоро тут буде доглянутий газон, майже як “єлисейскі поля”.
Наталія Яківна Мотовиця, головний лікар 10-ої лікарні м. Запоріжжя:
– Спочатку,  ми укладали договір з муніципальною компанією, яка доглядала за територією. Зараз є дрібна робота – спасибі допомозі церкви. Ми скосили увесь бур’ян, а тепер мотоблоком зоремо.
Далі посіємо траву, щоб тут не було бур’янів. У нас тут живуть білки, і я хочу, щоб тут їх жило більше, і також птахів. Наше завдання – зробити так, щоб ця прилікарняна територія стала гарна, тому що вона розташовується в центрі міста.
Ми хочемо порадувати не лише хворих, але і жителів навколишніх будинків”, – поділилася Наталія Мотовиця.
Відмітимо, що прихожани Запорізької єпархії УПЦ періодично беруть участь в облагороджуванні територій храмів, парків і скверів, лікарень, кладовищ, меморіалів Запорізького краю, а в 2014 році взяли активну участь у відновленні Запорізького госпіталю.
Храм на честь свв. мчч. і цілителів Фалалея і Трифона, який знаходиться на території 10-ої міськлікарні, духовно окормляє хоспис і стаціонар, де проводяться молебні про здоров’я.
Община радує запорожців безкоштовними унікальними майстер-класами по флористиці і писанкарству, які традиційно проводять пара дизайнерів і художників Прокофьєвих заради пожертвування Господові на підтримку тяжкохворої дочки Марії.
Також на лікарняній території знаходиться хоспис на честь Архістратига Михайла, існуючий на засоби благодійників.
Запорізька єпархія УПЦ допомагає хоспису миючими засобами, постільною білизною і продуктами, які збирає в супермаркеті “Ашан” і зі залученням громад храмів. У 2015 році силами єпархії у рамках церковно-громадського проекту “Любов милосердствує” був проведений аукціон на підтримку хосписа, на засоби від якого 42 100 грн куплені необхідне (тонометри, бактерицидні лампи, обчислювальну і побутову техніку (комп’ютер, ванну, холодильник), столові прилади і кухонне начиння) і притягнена громадськість до недостатньої підтримки муніципалітетом цієї установи. У 2016 році Запорізька єпархія УПЦ приєдналася до Всеукраїнського проекту паліативної допомоги дітям “Оскар і Рожева Пані” і по благословенню Владики Луки створено сестричество милосердя на базі Микільського жіночого монастиря м. Запоріжжя.
Володимир Олексійович Гальчанский і волонтери різних конфесій привертають увагу місцевої влади і громадськості до питання кращої організації допомоги тяжкохворим і вмираючим людям в Запоріжжі і Запорізькій області. Також волонтери і лікарі стурбовані збільшенням числа бездомних в м. Запоріжжя, для яких також немає державних нічліжок і ефективної системи допомоги і реабілітації бездомних соцслужбами.
Наталія Мотовиця сподівається, що в Запоріжжі при 10-ій лікарні, хосписе і храмі зберуться волонтери, що реально допомагають термінальним хворим. Таким чином, “взаємодія лікарів і християн може стати більше поглибленою, адже показник цивілізованості суспільства – відношення до людей похилого віку і хворих, які самі собі не можуть допомогти”.
Благодійній установі “Запорізький хоспис на честь Архістратига Михайла” необхідно на постійній основі:
1. Їжа (крупи, макарони, овочі, фрукти, чай, цукор, тушковане м’ясо, згущене молоко, консерви риба в олії і тд). Тел. 224-07-34
2. Памперси
3. Волонтери для допомоги співробітникам (при собі мати бахіли і мед. рукавички, халати видають на місці). Треба помити підлогу, прибрати в палатах, зробити необхідний відхід пацієнтам хосписа (співробітники розповідять що і як). Тел. 224-07-34
Про це повідомляє прес-служба Запорізької єпархії УПЦ