У Запоріжжі встановлять 800 індивідуальних теплових пунктів

Концерн “Міські теплові мережі” підготував пропозиції з установки індивідуальних теплових пунктів в житлових будинках, розташованих у Вознесенівскому, Александрівському і Комунарському районах Запоріжжя.

Це дозволить здійснювати у багатоповерхівках “погодне” регулювання температури теплоносія, що подається, залежно від температури зовнішнього повітря.
Питання установки індивідуальних теплових пунктів у багатоповерхових будинках обговорювалося сьогодні в ході виїзної наради керівництва концерну “Міські теплові мережі”, яке пройшло за адресою вулиця Світу, 13. Раніше тут, на місці будинкової газової котельні, був обладнаний тепловий пункт, що відповідає усім сучасним вимогам. Його робота вже підтвердила свою ефективність. На думку тепловиків, подібний досвід необхідно використати і в інших запорізьких будинках.
Як розповів головний технолог концерну “Міські теплові мережі” Петро Озеров, зараз, за дорученням міського голови Володимира Буряка, підприємством розробляється стратегічна програма енергоефективності, яка включатиме ще ряд енергозбережних проектів. Міська влада розуміє, що сьогодні, в умовах зростання тарифів, регульованих на загальнодержавному рівні, це особливо важливо, адже подібні проекти повинні сприяти зниженню фінансового навантаження на жителів Запоріжжя у сфері ЖКГ.
Робота по установці ІТП повинна стати лише однією із складових стратегічної програми енергоефективності концерну “Міські теплові мережі”, є і інші напрями. Зараз опрацьовуються питання фінансування цих проектів, у тому числі із залученням кредитних коштів.
-Передбачається відібрати для реалізації найбільш перспективні енергозбережні і енергоефективні проекти. При цьому головним критерієм стануть терміни їх окупності, а також умова, щоб витрати з їх впровадження не лягли на плечі населення у вигляді підвищення тарифів, – відмітив Петро Озеров.