«Рятувальники працюють на випередження надзвичайних подій в екосистемах», - Олександр Семененко

Рятувальники кожного дня виїжджають на гасіння пожеж, що відбуваються в екосистемах. Найчастіше горить трава, очерет, ліс. У 90% випадків причина виникнення цих загорянь – людина, яка необережно поводиться із вогнем, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки.
Сьогодні, у ході прес-конференції у Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області рятувальники зосередили увагу на причинах пожеж в екосистемах за та заходи щодо їх запобігання на відкритих територіях.
«Всього за 7 місяців поточного року в екосистемах виникло 1035 пожеж на загальній площі 264 га, з яких 707 пожеж (68% від загальної кількості) відбулося в липні місяці. На території лісового фонду виникло 39 пожеж на загальній площі 72 га», – прокоментував заступник начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації полковник служби цивільного захисту Олександр Семененко.
Рятувальники Запорізького гарнізону постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням задля запобігання виникнення надзвичайних подій в екосистемах. Як зазначив начальник відділу по роботі зі стратегічними вибухопожежонебезпечними об’єктами ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Дмитро Жолобов: «на сьогоднішній день Головним управлінням ДСНС України в Запорізькій області введено всі превентивні організаційні та практичні заходи щодо недопущення виникнення та забезпечення своєчасного реагування на загоряння і пожежі в природних екосистемах».
Фахівці Служби порятунку закликають бути вкрай обережними під час відвідування лісів, відпочинку на берегах річки Дніпро та Національного заповідника о. Хортиця, адже найменша жарина з вихлопної труби автомобіля, не загашений недопалок, багаття, залишене без нагляду відпочивальників, можуть спричинити велику біду.
Пам’ятайте, що не можна випалювати траву та інші рослинні рештки та розкладати багаття в лісі. Категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісових насадженнях та заїжджати на територію лісового фонду на автомобілі. Крім того забороняється палити, кидати у лісі, на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки.