Збирання пізніх культур розпочалося раніше через спеку

Із завершенням жнив ранніх зернових і зернобобових культур  аграрії підбили перші підсумки під час Дня поля, який традиційно відбувся на базі Інституту олійних культур. У заході взяли участь не лише запорізькі фахівці, керівники сільськогосподарських підприємств, а й числена делегація вчених Національної академії аграрних наук.
Про підсумки жнив присутніх поінформував директор Департаменту агпромислового розвитку Андрій Ревуцький. Про це повідомляє Управління у справах преси та інформації.
Посадовець підкреслив, що через несприятливі погодні умови хлібороби не досіяли 95 тис. га озимих зернових культур. У свою чергу поєднання природних явищ та складної фінансово-економічної ситуації  призвело до подорожчання вартості весняно-польових робіт в 1,3 раза у порівнянні з минулим роком.
Так, торік на посів одного гектара поля було витрачено 2700 грн., тоді як цього року витрати склали вже від 3500 грн.
За словами посадовця, лише завдяки впровадженню нових технологій, оновлення сортового складу зернових культур, достатньому рівню опадів у весняно-літній період аграрії виростили гідний урожай.
По всіх категоріях господарств області  зібрано 2,5 млн. тонн зерна ранніх зернових і зернобобових культур. Середня урожайність по області склала 31 центнер з одного гектара, що на 2 центнери вище, ніж торік.
Тим часом через аномально спекотну  погоду в області раніше звичайних термінів приступили до збирання пізніх культур. Запорізьким аграріям належить зібрати з площі 580 тис. га другу стратегічну в економічному плані культуру – соняшник.
За даними  польових досліджень урожайність соняшника очікується низькою, хоча й не по всій області. У зв’язку  з цим  аграріям  необхідно проаналізувати причини,  щоб у майбутньому застосовувати технології, які підходять для нашої посушливої зони.
У рамках Дня поля фахівці ознайомилися з демонстраційним полігоном олійних культур Інституту. Бкло відзначено, що в області є необхідний обсяг якісного насіння соняшника високоурожайних сортів і  гібридів, які наука рекомендує використовувати при посіві в наших умовах, і отримувати  гарантовано високі врожаї.