Відкрите звернення колективів редакцій газет «Наше місто Токмак» та «Таврія» до Президента України Петра Порошенка

Відкрите звернення колективів редакцій газет «Наше місто Токмак» та «Таврія»

Шановний пане Президенте, очільники правоохоронних відомств, керівники політичних партій у Верховній Раді України, журналістська спільното.
1 січня нинішнього року набув чинності давно очікуваний журналістською спільнотою Закон України 917-VIII «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”. Закон закріплює демократичні засади громадсько-політичного життя в нашій державі, зокрема свободу слова в Україні, звільняє державні і комунальні друковані засоби масової інформації від впливу політичної кон’юнктури, тиску на них з боку інституцій влади та їхніх керівників.
Однак, у м.Токмак Запорізької області міська рада ігнорує вказаний закон і рішення трудового колективу про участь у першому етапі реформування комунального підприємства “Газета “Наше місто Токмак” та вихід Токмацької міської ради із засновників редакції і газети “Наше місто Токмак”. Зі своїм рішенням колектив підприємства звернувся до засновника іще 30 березня. Протягом чотирьох місяців Токмацька міська рада так і не спромоглася прийняти рішення щодо реформування і вихід із засновників друкованого засобу масової інформації. Бездіяльність депутатів міської ради виявляється у неголосуванні по цьому питанню на сесіях, як представниками “Об’єднання демократичних сил” так і “Опозиційного блоку”, прикривається всупереч закону, “благими намірами”, нібито збереженням майна громади. З метою піару своїх політичних сил, депутатами розповсюджуються міфи про, знову ж таки, нібито мільйонну вартість майна підприємства, яке намагається “загарбати” колектив КП “Газета “Наше місто Токмак”. Депутати міської ради наче й не бачать, що у депресивному Токмаку згортається підприємництво і місто потребує все більших дотацій з обласного та державного бюджетів, що вартість майна громади знецінюється і втрачає привабливість з боку підприємців і бізнесу, а це, у свою чергу призводить до скорочення соціально-культурної сфери і того, що працеспроможне населення Токмака змушене покидати місто, а кожне робоче місце уже давно на вагу золота.
У даній ситуації небезпідставно вважаємо, що дії депутатського корпусу, рівно як і бездіяльність, спрямовані на розвал КП “Газета “Наше місто Токмак”, як підприємства і як друкованого засобу масової інформації. Як не прикро, але про це вголос заявляють депутати міської ради, що позиціонують себе з демократичними силами, які у Верховній Раді проголосували за Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, у тому числі й з блоку Вашого імені, шановний пане Президенте України, чий підпис стоїть під цим Законом.
У такому разі, як тут не погодитись з генеральним директором Української асоціації медіабізнесу Олексієм Погорєловим, який під час виїзного засідання громадської ради при Держкомтелерадіо, що відбулася у Дніпрі, назвав подібну бездіяльність Дніпропетровської обласної ради стосовно газети “Зоря” “саботажем” Закону 917-VIII. Чи не тому голова Токмацького районного суду В’ячеслав Курдюков, який розглядав адміністративний позов комунального підприємства “Газета “Наше місто Токмак” до Токмацької міської ради про визнання її бездіяльності протиправною та зобов’язання прийняти рішення, відмовив у задоволенні позову? Наче й не було рішення трудового колективу про участь у реформуванні, ігнорування радою Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” — наче не було самого закону!
Звертаємо Вашу увагу, що останнім часом до офісів міської газети “Наше місто Токмак” та районної газети “Таврія” зачастили депутати від демократичних сил з вимогою “об’єктивно” висвітлювати події, що відбуваються в Токмаку, тобто на користь політичних сил, які вони представляють. Образами на адресу журналістів здійснюється психологічний тиск на колективи, у хід ідуть навіть погрози. Так, за період з 22 червня по 31 липня на колектив газети “Наше місто Токмак” здійснено три таких “психічних атаки”, а на адресу редактора газети “Таврія” 27 липня пролунав телефонний дзвінок з прямими погрозами силового захоплення редакції. Ці випадки документально зафіксовані правоохоронними органами. Більше того, до своїх протиправних дій — перешкоджанню журналістській діяльності, політичні сили почали залучати учасників бойових дій у зоні АТО.
Вважаємо подібні дії протизаконними, спрямованими на радикалізацію і розкол місцевих громад, дискредитацію демократичних процесів в Україні. Замість того, щоб сприяти журналістам працювати з місцевою владою на засадах, визначених Законами України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”, зазначеного вище закону та інших місцеві політики, прикриваючись авторитетом захисників Вітчизни, тільки збурюють суспільство, грають на руку поборників “ручної” преси, заважають розвитку засад свободи слова в країні.
Вимагаємо суворого контролю за виконанням Законів України, які регламентують функціонування засобів масової інформації та реформування друкованих ЗМІ, захисту прав журналістів, пов’язаних з їхньою професійною діяльністю, припинення цькування журналістів місцевими осередками політичних сил, які на державному рівні і з телеекранів ратують за демократію і свободу слова у нашій країні, а також правової і моральної оцінки викладених фактів.
Звертаємося до журналістської спільноти України із закликом виявити солідарність і оприлюднити це звернення у своїх друкованих та електронних виданнях, адже схожа ситуація спостерігається у багатьох регіонах країни.
Головні редактори та журналісти газет “Наше місто Токмак” і “Таврія”:
Людмила АРМАН,
Віталій ГОЛОД,
Яна ОЛІЙНИК,
Сергій МОРОХОВСЬКИЙ,
Олена ПОВЕЩЕНКО,
Дарина РОМАНІЧЕНКО.